František Mareš: Od fyziologie k filosofii

František Mareš: Od fyziologie k filosofii - Helena Pavličíková | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Helena Pavličíková
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
František Mareš: Od fyziologie k filosofii.pdf


Chcete si knihu přečíst?František Mareš: Od fyziologie k filosofii ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Helena Pavličíková. Číst František Mareš: Od fyziologie k filosofii Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha pojednává o životě, díle, vědecké práci, myšlenkových sporech a v neposlední řadě zejména o vlivu významného fyziologa a filosofa Františka Mareše na český intelektuální život konce devatenáctého a první třetiny dvacátého století.František Mareš byl významným představitelem kritiky českého pozitivismu, stoupencem i kritikem Immanuela Kanta, obhájcem vitalistického pojetí života a jako fyziolog s výraznou inklinací k filosofii aktivně a nepřehlédnutelně vstupoval do celé řady polemik s širokým obsahovým zaměřením – od sporu o pojetí Kantovy filosofie či obhajoby práce pražského fyziologického ústavu až po spor o Rukopisy. Kniha v neposlední řadě připomíná Františka Mareše jako významného českého akademického funkcionáře – dvojnásobného rektora Karlovy Univerzity a trojnásobného děkana lékařské fakulty. Do příloh knihy jsou zařazeny zejména Marešovy dosud nepříliš známé novinové a časopisecké příspěvky dokreslující názory tohoto významného českého filosofujícího fyziologa. Kniha vychází v roce 160. výročí Marešova narození (20. 10. 1857) a 75. výročí jeho úmrtí (6. 2. 1942).


...ek Mareš byl významným představitelem kritiky českého pozitivismu, stoupencem i kritikem Immanuela Kanta, obhájcem vitalistického pojetí života a jako fyziolog s výraznou inklinací k filosofii aktivně a nepřehlédnutelně vstupoval do celé řady polemik s širokým obsahovým zaměřením - od sporu o pojetí Kantovy ... František Mareš: Od fyziologie k filosofii - KOSMAS.cz ... ... František Mareš - Od fyziologie k filosofii. ... František Mareš byl významným představitelem kritiky českého pozitivismu, stoupencem i kritikem Immanuela Kanta, obhájcem vitalistického pojetí života a jako fyziolog s výraznou inklinací k filosofii aktivně a nepřehlédnutelně vstupoval do celé řady polemik s ši.. František Mareš Od fyziologie k filosofii. P ... František Mareš (rektor) - Wikipedie ... .. František Mareš Od fyziologie k filosofii. P...SOUVISEJÍCÍ KNIHY