Jáma a kyvadlo a jiné povídky

Jáma a kyvadlo a jiné povídky - Edgar Allan Poe | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Edgar Allan Poe
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Jáma a kyvadlo a jiné povídky.pdf


Chcete si knihu přečíst?Jáma a kyvadlo a jiné povídky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Edgar Allan Poe. Číst Jáma a kyvadlo a jiné povídky Online je nyní tak snadné!

POPIS


Sugestivní vyprávění o obsedantních vášních a závislostech, hrůze z předčasného pohřbu, o ponurém domě, jenž se i s posledními potomky šlechtického rodu pomalu rozpadá, o vězni, který je odsouzen ke strašlivě krutému trestu smrti, napíná a děsí čtenáře už více než sto padesát let. Výbor povídek slavného amerického prozaika Edgara Allana Poea představuje sedmadvacet fantastických, mystických, hororových, tragikomických, groteskních i detektivních příběhů, které nestárnou a získávají si srdce čtenářů i dnes.Jedinečné, luxusní vydání v grafickém konceptu uznávaného výtvarníka a tatéra Lukáše Musila, jehož jméno a přezdívka Musa se stala ve velmi krátké době uznávaným pojmem na naší umělecké scéně.


...afické údaje: Edgar Allan Poe - Jáma a kyvadlo a jiné povídky, soubor povídek vydaný nakladatelstvím Odeon v 1987, překlad Josef Schwarz ... Jáma a kyvadlo a jiné povídky | Dumknihy.cz - knihy po ... ... . Jedná se o soubor 34 povídek, které autor psal a vydával po dobu celého svého života. Pád do Malströmu Povídka vyšla v roce 1841 v Graham's Magazine, kde pracoval Poe jako redaktor. Kniha: Povídky Autor: Edgar Allan Poe Přidal(a): Study 1. Lit. druh - lyricko-epická baladická skladba s pochmurným dějem. 2. Lir. žánr - balady, hororové, detektivní povídky. 3. Celková charakter ... Jáma a kyvadlo a jiné povídky by Edgar Allan Poe ... . druh - lyricko-epická baladická skladba s pochmurným dějem. 2. Lir. žánr - balady, hororové, detektivní povídky. 3. Celková charakteristika - Soubor 34 povětšinou hororových povídek, které autor vydával po celou dobu svého života. Jámu a kyvadlo lze považovat za skutečně reprezentativní výběr toho ... JÁMA A KYVADLO A JINÉ FANTASTICKÉ POVÍDKY CHARAKTERISTIKA UMĚLECKÉHO TEXTU Bylo mi zle, k smrti z...SOUVISEJÍCÍ KNIHY