Od kompasu k GPS: Jste zde, dějiny a budoucnost toho, jak se nacházíme

Od kompasu k GPS: Jste zde, dějiny a budoucnost toho, jak se nacházíme - Hiawatha Bray | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Hiawatha Bray
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Od kompasu k GPS: Jste zde, dějiny a budoucnost toho, jak se nacházíme.pdf


Chcete si knihu přečíst?Od kompasu k GPS: Jste zde, dějiny a budoucnost toho, jak se nacházíme ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Hiawatha Bray. Číst Od kompasu k GPS: Jste zde, dějiny a budoucnost toho, jak se nacházíme Online je nyní tak snadné!

POPIS


Snaha vědět, kde jsme a kudy se vydat na cestu, provází člověka od nepaměti. Tato kniha provází čtenáře od počátečních snah o tvorbu map a orientaci v nejbližším okolí, až k moderním zařízením pro navigaci a vyhledávání. Přes radionavigaci se dostává k historii námořní a letecké navigace. Ukazuje snahu o její využití nejen v mírových dobách, ale jak to u lidstva bývá, i v časech válečných konfliktů. Pozornost věnuje také období studené války, které s sebou nese množství zajímavých skutečností a událostí. Od počátečních snah o poznání kosmu se postupně dostává k možnostem současných navigačních technologií a nahlíží také do budoucnosti. Je překvapivé, kolik informací o sobě a svých zvycích bez obav předáváme neznámým subjektům výměnou za snadnou orientaci v prostoru a jednoduché plánování cest. Možná tento fakt inspiruje k otázce "Stojí to za to?". Čtenáře určitě zaujmou um a invence vložené do navigačních technologiích, které dnes používáme s takovou samozřejmostí.


...d kompasu k GPS -- Jste zde, dějiny a budoucnost toho, jak se nacházíme - Hiawatha Bray ... Nakladatelství Nakladatelství MatfyzPress MFF UK | KOSMAS ... ... . Fungujeme! ... Podtitul: Jste zde, dějiny a budoucnost toho, jak se nacházíme. Kniha provází čtenáře od počátečních snah o tvorbu map a orientaci v nejbližším okolí až k moderním zařízením pro navigaci a vyhledávání. Od kompasu k GPS: Jste zde, dějiny a budoucnost toho, jak se nacházíme Hiawatha Bray Nakladatel: Nakladatelství MatfyzPress MFF UK 2017 Od kompasu k GPS: Jste zde, dějiny a budoucnost toho, jak se nacházíme Snaha vědět, kde jsme a kudy se vydat na cestu, provází člověka od nepaměti. Tato kniha provází čtenáře od počátečních snah o tvorbu map a orientaci v nejbl ... Od kompasu k GPS (Hiawatha Bray) | Detail knihy | ČBDB.cz ... . Tato kniha provází čtenáře od počátečních snah o tvorbu map a orientaci v nejbližším okolí, až k moderním zařízení...SOUVISEJÍCÍ KNIHY