Theodor Herzl a založení židovského státu

Theodor Herzl a založení židovského státu - Šlomo Avineri | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Šlomo Avineri
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Theodor Herzl a založení židovského státu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Theodor Herzl a založení židovského státu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Šlomo Avineri. Číst Theodor Herzl a založení židovského státu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Profesor politologie na Hebrejské univerzitě v Jeruzalémě Shlomo (Šlomo) Avineri (1933) je autorem monografie věnované zakladateli politického sionismu Theodoru Herzlovi. Kniha není určena jen těm, kdo se zajímají o dějiny Státu Izrael, ale všem, které zajímá historie Evropy na sklonku 19. a na počátku 20. století. Shlomo Avineri konfrontuje události tohoto období, tak jak je ve svých denících zaznamenal Theodor Herzl, tedy jeho očima, s veškerými planými nadějemi, omyly, ale i prozíravostí a smyslem pro diplomatické jednání, s vlastní analýzou tehdejšího společenského vývoje. K němu patřilo selhání demokratických institucí ve Francii a krize rakousko-uherského mocnářství a s ní související vzrůst populismu, nacionalismu a antisemitismu. Právě Herzl patřil k těm nemnohým, kteří správně vytušili, jak velké nebezpečí se v tomto směřování skrývá a jak naléhavě Židé potřebují své útočiště – vlastní stát. Avineriho styl je ke čtenáři velmi vstřícný, píše poučeně a přitom poutavě, dokáže zdůraznit dějinné paradoxy, kombinovat osobní pohled s perspektivou historického a společenského kontextu i s naší současností.


...Herzl se domníval, že otázku vzniku židovského státu je nezbytně nutné konzultovat a řešit společně s evropskými mocnostmi ... Kniha Theodor Herzl a založení židovského státu - Šlomo ... ... . Ne vždy trval na vytvoření židovského státu na území Palestiny. Za teoreticky přijatelná místa považoval neobydlené části Argentiny, Kypru či Ugandy. Theodor Herzl a založení židovského státu Autor: Avineri, Šlomo Nakladatel: Sefer EAN: 9788085924770 ISBN: 978-80-85924-77 Originál: Theodor Herzl and the Foundation of the Jewish State Překlad: Marxová, Alice Popis: 1× kniha, vázaná, 352 stran, česky Rozměry: 13,5 × 20,3 cm Rok vydání: 2017 (1. vydání) U příležitosti nadcházejících kulatin Izraele tyto základy připomíná kniha Theodor Herzl a založení židovskéh ... Kniha: Theodor Herzl a založení židovského státu | Knihy ... ... . vydání) U příležitosti nadcházejících kulatin Izraele tyto základy připomíná kniha Theodor Herzl a založení židovského státu - a těžko by se pro to našel někdo povolanější než její autor Šlomo Avineri. Izraelský profesor politologie věnoval dějinám politické fil...SOUVISEJÍCÍ KNIHY