Pýcha a předsudek

Pýcha a předsudek - Jane Austenová | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jane Austenová
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Pýcha a předsudek.pdf


Chcete si knihu přečíst?Pýcha a předsudek ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jane Austenová. Číst Pýcha a předsudek Online je nyní tak snadné!

POPIS


Slavný román v novém překladu Kateřiny Hilské! Slavný román Jane Austenové vykresluje, jak může nový mladý soused převrátit vzhůru nohama život v rodině s pěti dcerami. V ovzduší se vznáší pýcha, láska, předsudky, společenské konvence, zlomená srdce i společenský skandál, ale také sebepoznání a pochopení. Příběh lásky a hodnot odkrývá vztahy mezi společenskými vrstvami Anglie na přelomu 18. a 19. století a s jemnou, avšak nepřehlédnutelnou ironií líčí prostředí anglického venkova, tamní rodinné vztahy a snahy matek najít svým dcerám vhodné ženichy. Autorka se pohybuje na hraně odlehčeného a vážného tónu, její vtipné postřehy prozrazují bystrou a nemilosrdnou pozorovatelku. Nový překlad Kateřiny Hilské dává vyprávění svěží tempo, přičemž nic neubírá na zmíněné ironičnosti, a svět Elizabeth Bennetové a pana Darcyho je v jejím podání barevnější a jasnější, než jak jsme ho znali doposud.


... předsudek (anglicky Pride and Prejudice) je nejznámější román anglické spisovatelky Jane Austenové ... Pýcha a předsudek - Jane Austenová | Knihy Dobrovský ... .První věta románu je jedním z nejslavnějších úvodů knihy v anglické literatuře vůbec: „It is a truth universally acknowledged, that a single man in possession of a good fortune, must be in want of a wife." (česky podle překladu Evy Kondrysové: „Světem panuje ... Pýcha a předsudek je z mála knih, které jsem vnímal tak intenzivně, že si dodnes po té spoustě let pamatuji, kdy a kde jsem je četl. Vlastně i Rozum a cit, i když ten mlhavěji, nemám před očima tak ostrou vizi potištěných stráne ... Pýcha a předsudek / Pride & Prejudice (2005) | ČSFD.cz ... . Vlastně i Rozum a cit, i když ten mlhavěji, nemám před očima tak ostrou vizi potištěných stránek a ten červen, tři různá místa, kde jsem jej načal, nasál, a dokončil... Pýcha a předsudek Autor: dancehrochsabri. 35 071x +47: 02:01:26. Pycha a predsudek Autor: beruska123. 70 620x +1...SOUVISEJÍCÍ KNIHY