Temná strana národních států: Etnické čistky v moderní Evropě

Temná strana národních států: Etnické čistky v moderní Evropě - Philipp Ther | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Philipp Ther
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Temná strana národních států: Etnické čistky v moderní Evropě.pdf


Chcete si knihu přečíst?Temná strana národních států: Etnické čistky v moderní Evropě ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Philipp Ther. Číst Temná strana národních států: Etnické čistky v moderní Evropě Online je nyní tak snadné!

POPIS


V knize Temná strana národních států se autor věnuje etnickým čistkám a vyhnáním v Evropě ve 20. století. Stranou přitom ponechává problematiku holocaustu, která podle jeho názoru představuje zcela specifický a svébytný způsob rasově zdůvodňovaných čistek. Srovnávacím způsobem analyzuje vyhánění a etnické čistky před první světovou válkou, resp. těsně po ní, meziválečný status quo, v němž byla vedena napříč evropskými státy debata o ochraně národnostních menšin. Velkou kapitolu představují návrh na řešení národnostních otázek na konci druhé světové války, resp. vyhnání Němců z Polska a Československa. Stranou však neponechává ani vyhánění a transfery obyvatelstva v Sovětském svazu po celé období jeho existence. Své zkoumání problému pak dovádí až do konce 20. věku v souvislosti s válkami v bývalé Jugoslávii, přičemž nalézá velké paralely těmito etnickými čistkami a etnickými čistkami na Balkáně v první polovině minulého století.Vydání knihy podpořilo hlavní město Praha.


...Temná strana národních států se autor věnuje etnickým čistkám a vyhnáním v Evropě ve 20 ... Central European Forum - Central European Forum ... . století. Stranou přitom ponechává problematiku holocaustu, která podle jeho názoru představuje zcela specifický a svébytný způsob rasově zdůvodňovaných čistek. Literatura. THER, Philipp. Temná strana národních států. Etnické čistky v moderní Evropě.Překlad Zuzana Schwarzová. Praha: Argo, 2017. 296 s. Kniha: Temná strana národních států -- Etnické čistky v moderní ... Temná strana národních států: Etnické čistky v moderní ... ... . Praha: Argo, 2017. 296 s. Kniha: Temná strana národních států -- Etnické čistky v moderní Evropě - Philipp Ther Fungujeme! Vážení zákazníci, knihy si u nás můžete nadále objednávat s doručením Českou poštou , GLS, Zásilkovnou či s vyzvednutím na našich výdejnách v Brně, Praze a Plzni. Koupit Koupit eknihu. V knize Temná strana národních států se autor věnuje etnickým čistkám a vyhnáním v Evropě ve 20. století. Stranou přitom ponechává...SOUVISEJÍCÍ KNIHY