Kreativita a její rozvoj

Kreativita a její rozvoj - Petr Žák | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Petr Žák
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Kreativita a její rozvoj.pdf


Chcete si knihu přečíst?Kreativita a její rozvoj ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Žák. Číst Kreativita a její rozvoj Online je nyní tak snadné!

POPIS


Celý svět blázní po kreativitě. Mezi manažery se to jen hemží názory, jak je kreativita důležitá, jak otvíráme dveře inovacím, jak jenom díky novým nápadům vejdeme do třetího tisíciletí. Většina těch, kteří si na vizitku ke své funkci přidají slovíčko „creative“, zpravidla o kreativitě jako takové nemají nejmenší ponětí. Alespoň taková je moje zkušenost. Kreativním je pro ně téměř vše, co vybočuje z řádu. Ale bez řádu není kreativity. Tvorba je vědomí řádu. Problém dnešních kreativců je podobný chestertonovskému paradoxu: Moderní ateista tím, že nevěří v Boha, věří úplně všemu. Tato kniha se pokouší kreativitu uchopit komplexněji. Jako něco, co má hlavu v oblacích ale nohy pevně na zemi. Věnujeme se kreativitě nejenom jako psychologické disciplíně nebo jisté vlastnosti, kterou se vyznačovali Michelangelo s Isaacem Newtonem. Kreativitu pojímáme jako klíčovou kompetenci, která se projevuje jak v intrapersonální, tedy osobní, rovině, tak v dimenzi sociální, mezilidské i v dimenzi metodologické a technické. Vymezíme si, co kreativita je a není, jak se dá rozvíjet, jaké jsou nejčastější bloky kreativity a jak je to vlastně s tím okřídleným klišé o mozkových hemisférách. A protože je kreativita výsostně praktickou záležitostí, čeká vás také více než stovka kreativních technik. Použijete je ve všech fázích kreativního řešení problému. Od analýzy přes zadání až po hledání nápadů a jejich vyhodnocování. Nasaďte myslící klobouky, roztáhněte myšlenkové mapy, koukněte druhými brýlemi… vstupte do kreativního světa.


...vost neboli kreativita (z lat. creo = tvořím), také invence (z lat ... Jednotky: Kreativita a její rozvoj ... . invenio = nalézám, objevuji), je zvláštní soubor schopností, které umožňují uměleckou, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost.Ta se projevuje jako vynalézavost, jako vznik nového, originálního díla nebo myšlenky, popř. tvůrčím řešením problémů. Kreativita a její rozvoj se pokouší kreativitu uchopit komplexněji. Jako něco, co má hlavu v oblacích ale nohy pevně na zemi. Kreat ... Kreativita a její rozvoj - Petr Žák od 243 Kč - Heureka.cz ... . Jako něco, co má hlavu v oblacích ale nohy pevně na zemi. Kreativitu zde autor pojímá jako klíčovou kompetenci, která se projevuje jak v intrapersonální, tedy osobní rovině, tak v dimenzi sociální, mezilidské, metodologické a technické. ... HUDEBNÍ TVOŘIVOST (KREATIVITA) A JEJÍ ROZVOJ - tvůrčí činnost jedince může být kompenzačním mechanismem proti receptivním...SOUVISEJÍCÍ KNIHY