Gnostický Adam: Stvoření člověka a rajský příběh podle setovské mytologie

Gnostický Adam: Stvoření člověka a rajský příběh podle setovské mytologie - Zuzana Vítková | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Zuzana Vítková
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Gnostický Adam: Stvoření člověka a rajský příběh podle setovské mytologie.pdf


Chcete si knihu přečíst?Gnostický Adam: Stvoření člověka a rajský příběh podle setovské mytologie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Zuzana Vítková. Číst Gnostický Adam: Stvoření člověka a rajský příběh podle setovské mytologie Online je nyní tak snadné!

POPIS


Řecké slovo gnósis znamená „poznání“, které se podle gnostiků týkalo především odhalení skutečné povahy pozemského světa a vlastní spřízněnosti se světem božským. Úkolem člověka je svou božskou část „probudit“, a otevřít si tak možnost pro opravdovou spásu (která představovala návrat do světa božského). Gnostické interpretace se napájely z mnoha tradic (náboženských, filosofických i mytologických), ale základním zdrojem pro ně byl Starý zákon v čele s počátkem knihy Genesis, který je věnován stvoření světa a prvního člověka. Gnostičtí vykladači přistupovali k biblickému příběhu velmi kriticky, ale zároveň byli přesvědčeni, že obsahuje hluboký smysl, který lze náležitou interpretací objasnit. S pomocí řady paralel a interpretačních prostředků proto mezi řádky hledali „pravý příběh“, který se nachází za tím oficiálním. Tato kniha představuje a analyzuje různé verze gnostického mýtu o stvoření Adama a Evy, jejich porušení zákazu jíst ze stromu poznání a vyhnání z ráje, které jsou řazeny k tzv. setovské gnósi.


...ato kniha představuje a analyzuje různé verze gnostického mýtu o stvoření Adama a Evy, jejich porušení zákazu jíst ze stromu poznání a vyhnání z ráje, které jsou řazeny k tzv ... Dvě Jezulátka ... . setovské gnósi. (stvoření člověka a rajský příběh podle setovské mytologie) Gnostický Adam: Stvoření člověka a rajský příběh podle setovské mytologie Zuzana Vítková Nakladatel: Herrmann & synové 2017 Kniha: Gnostický Adam (Zuzana Vítková). ... Stvoření člověka a rajský příběh podle setovské mytologie ... který je věnován stvoření světa a prvního člověka. Gnostičtí vykladači přistupovali k biblickému př ... Gnostický Adam. Stvoření člověka a rajský příběh podle ... ... . ... Stvoření člověka a rajský příběh podle setovské mytologie ... který je věnován stvoření světa a prvního člověka. Gnostičtí vykladači přistupovali k biblickému příběhu velmi kriticky, ale zároveň byli přesvědčeni, že obsahuje hluboký smysl, který lz...SOUVISEJÍCÍ KNIHY