Kámen na mém srdci: O přežití holokaustu a dalším životě v Německu

Kámen na mém srdci: O přežití holokaustu a dalším životě v Německu - Shlomo Birnbaum, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Shlomo Birnbaum,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Kámen na mém srdci: O přežití holokaustu a dalším životě v Německu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Kámen na mém srdci: O přežití holokaustu a dalším životě v Německu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Shlomo Birnbaum,. Číst Kámen na mém srdci: O přežití holokaustu a dalším životě v Německu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Shlomo Birnbaum, narozený v roce 1927, vyrůstal v ortodoxní židovské rodině v polské Čenstochové. Po vpádu nacistů do Polska v září roku 1939 byla rodina přemístěna do ghetta, kde každodenní život provázely smrt a strach. Shlomo Birnbaum ještě dnes říká: “Zažil jsem, jak moje maminka byla poslána na smrt, jak byli zabiti moji sourozenci. Ztratil jsem víru. Kde byl tehdy Bůh?” Shlomo přežil spolu se svým otcem, který mu opakovaně zachránil život. Po své „záchraně” však musel odvádět otrockou práci ve zbrojnické továrně a po válce byl opět konfrontován s vražednou nenávistí vůči Židům – tentokrát z polské strany. Shlomo a jeho otec Árie nakonec utečou do země, do níž nechtěli nikdy vkročit: do Německa. V Mnichově Shlomo založí rodinu, má čtyři děti, stane se podnikatelem a nalezne zde přátele. Přestože minulost nikdy nedokáže zcela uzavřít, přece jen žije nový život, což považoval za nemožné.


... dokument o přežití holokaustu a dalším životě v Německu ... Kámen na mém srdci - O přežití holokaustu a dalším životě ... ... . Shlomo Birnbaum, narozený v roce 1927, vyrůstal v ortodoxní židovské rodině v polské Čenstochové. Kniha Kámen na mém srdci - O přežití holokaustu a dalším životě v Německu od nejnovějších dle oblíbenosti (palců) dle uděleného hodnocení Přidat komentář DOJEMNÝ DOKUMENT O PŘEŽITÍ A O DALŠÍM ŽIVOTĚ V ZEMI NEPŘÁTEL. JEDEN Z MÁLA LIDÍ, KTEŘÍ PŘEŽILI ČENSTOCHOVSKÉ GHETTO, ... Kámen na mém srdci - Barrister & Principal ... . JEDEN Z MÁLA LIDÍ, KTEŘÍ PŘEŽILI ČENSTOCHOVSKÉ GHETTO, VYPRÁVÍ PŘÍBĚH JEDNOHO Z POSLEDNÍCH SVĚDKŮ HOLOCAUSTU. Shlomo Birnbaum, narozený v roce 1927, vyrůstal v ortodoxní židovské rodině v polské Čenstochové. Název: Kámen na mém srdci - O přežití holokaustu a dalším životě v Německu. Autor: Seligmann Rafael, Birnbaum Shlomo, Titul je zařazen do žánrů: Lit...SOUVISEJÍCÍ KNIHY