O zákonech

O zákonech - Marcus Tullius Cicero | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Marcus Tullius Cicero
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
O zákonech.pdf


Chcete si knihu přečíst?O zákonech ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marcus Tullius Cicero. Číst O zákonech Online je nyní tak snadné!

POPIS


Ciceronův spis O zákonech úzce navazuje na jeho dílo O věcech veřejných. Oba tyto dialogy jsou zároveň míněny jako římská obdoba Platónových dialogů Ústava a Zákony. Ze spisu O zákonech, který Cicero nejspíše nikdy nedokončil, se dochovaly necelé tři knihy a několik zlomků. První kniha tematizuje především otázku přirozeného práva, ve druhé knize se Cicero zabývá náboženskými zákony, ve třetí knize nastiňuje rozdělení a kompetence politických úřadů. Jako bytostný Říman Cicero nenavrhuje zákony pro ideální obec mimo reálný svět, ale pro dokonalejší podobu stávající římské republiky, jejímuž rozvratu se snaží zabránit. Český překlad v zrcadlovém vydání připravili J. Janoušek a M. Novotný. Poznámkami opatřil M. Novotný.


... č. 159/2020 Sb. - Zákon o kompenzačním bonusu v souvislosti s krizovými opatřeními v souvislosti s výskytem koronaviru SARS CoV-2 Jako by to nestačilo, úplně nové převratné teorie navrhují radikálně přehodnotit naše poznatky o přírodních zákonech a představy o tom, jak funguje mozek, když se Morgan začne ... Kompas času 07 Římská říše 1 - YouTube ... ... Nejzajímavější citáty o zákonech od autorů z celého světa - výběr vtipných, inspirativních a motivačních citátů na téma zákon. Ciceronův spis O zákonech úzce navazuje na jeho dílo O věcech veřejných. Oba tyto dialogy jsou zároveň míněny jako římská obdoba Platónových dialogů Ústava a Zákony. Ze spisu O zákonech, který Cicero nejspíše nikdy nedokončil, se dochovaly necel ... Rubikon: O hře a sázení - YouTube ... . Ciceronův spis O zákonech úzce navazuje na jeho dílo O věcech veřejných. Oba tyto dialogy jsou zároveň míněny jako římská obdoba Platónových dialogů Ústava a Zákony. Ze spisu O zákonech, který Cicero nejspíše nikdy nedokončil, se dochovaly necel...SOUVISEJÍCÍ KNIHY