Totem a tabu: O podobnostech v duševním životě divocha a neurotika

Totem a tabu: O podobnostech v duševním životě divocha a neurotika - Sigmund Freud | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Sigmund Freud
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Totem a tabu: O podobnostech v duševním životě divocha a neurotika.pdf


Chcete si knihu přečíst?Totem a tabu: O podobnostech v duševním životě divocha a neurotika ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Sigmund Freud. Číst Totem a tabu: O podobnostech v duševním životě divocha a neurotika Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha Totem a tabu je asi nejslavnějším Freudovým dílem, v němž aplikuje psychoanalýzu na oblast antropologie a religionistiky. Když v roce 1913 vyšlo poprvé, způsobilo značný rozruch pro svůj radikální výklad náboženství jakožto neurotického symptomu. Jedná se o soubor čtyř statí, v nichž Freud zkoumá některé aspekty života přírodních národů a dává je do souvislosti s duševním životem neurotiků. Asi nejslavnější je poslední stať, kde Freud víru v bohy a totem odvozuje od prehistorické události, při níž skupina ze skupiny vyloučených synů zabila svého otce alfa-samce a následně ho snědla, aby vstřebala jeho moc. Když se svůj čin synové snažili odčinit, učinili z mrtvého otce totem a zavedli zákaz jeho pojídání. Prvotní – a v zastřenější podobě jakékoli – náboženství je tak vlastně snahou odčinit prvotní zločin. Málokdo dnes takové interpretaci věří, ale přesto se stala slavnou a nedílnou součástí studia člověka a náboženství. Sigmund Freud (1856–1939), vídeňský neurolog a psychoterapeut, zakladatel psychoanalýzy. Hluboce ovlivnil řadu psychologických, filozofických i antropologických teorií. Stal se třetí nejcitovanější osobou v psychologii 20. století.


...otem a tabu je asi nejslavnějším Freudovým dílem, v němž aplikuje psychoanalýzu na oblast antropologie a religionistiky ... Tabu | Knihy.ABZ.cz ... . Když v roce 1913 vyšlo poprvé, způsobilo značný rozruch pro svůj radikální výklad náboženství jakožto neurotického symptomu. Totemy v Zimbabwe; Totemová zvířata; Literatura. É. Durkheim, Elementární formy náboženského života: systém totemismu v Austrálii. Praha: Oikumené 2002. ISBN 80-7298-056-4; S. Freud, Totem a tabu: o podobnostech v duševním životě divocha a neurotika. ... Totem a tabu | KNIHCENTRUM.cz ... . Praha: Oikumené 2002. ISBN 80-7298-056-4; S. Freud, Totem a tabu: o podobnostech v duševním životě divocha a neurotika. Praha: Portál 2017. ISBN 978-80-262-1249-2; C. Lévi-Strauss, Totemismus dnes ... Prvotní - a v zastřenější podobě jakékoli - náboženství je tak vlastně snahou odčinit prvotní zločin. Málokdo dnes takové interpretaci věří, ale přesto se stala slavnou a nedílnou součástí studia člověka a nábožens...SOUVISEJÍCÍ KNIHY