František Reyl : kněz, vědec, politik

František Reyl	: kněz, vědec, politik - Matěj O. Havel | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Matěj O. Havel
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
František Reyl : kněz, vědec, politik.pdf


Chcete si knihu přečíst?František Reyl : kněz, vědec, politik ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Matěj O. Havel. Číst František Reyl : kněz, vědec, politik Online je nyní tak snadné!

POPIS


František Reyl (1865–1935) byl ve své době jednou z nejvýraznějších postav regionálního i celonárodního katolicizmu, potažmo katolicizmu politického. Nesmírně inspirativní osobnost se však vlivem časového odstupu vytratila z povědomí veřejnosti (včetně katolické). Kritická monografie zasazuje do dobového kontextu i Reylova životního rámce veškerou jeho různorodou práci. Obětavý kněz a pedagog se celoživotně věnoval výchově kněžského a ostatního dorostu; v Hradci Králové za sebou zanechal mimo jiné novou budovu církevního internátu Borromaeum. Byl houževnatým apologetou a neúnavně se účastnil veřejných diskuzí, mnohdy bychom mohli říci hádek, zejména o pozici náboženství ve společnosti. Nejslavnější z těchto diskuzí byla debata vedená s T. G. Masarykem v Hradci Králové roku 1906. Na poli vědeckém byl jedním z průkopníků oboru křesťanská sociologie, dlouhodobě publikoval v tisku a vydával také vlastní spisy. Celoživotně zastával mnoho politických funkcí; vrcholem jeho politické kariéry byl dlouholetý senátorský mandát v době první republiky. Nejvíce inspirativní, logicky však nejméně viditelná, je Reylova práce na poli dobročinnosti a filantropie. Dějinná perspektiva nám dává možnost jeho život a dílo nejen poznat, ale i zhodnotit. Snad k tomu tato kniha přispěje.


...ie František Reyl Některá data mohou pocházet z datové položky ... 1956 - Wikipedie ... . František Reyl ( 20. února 1865 Josefov [1] [2] - 16. prosince 1935 Hradec Králové [3] ) byl český a československý římskokatolický kněz , sociolog a politik; meziválečný senátor Národního shromáždění ČSR za Československou stranu lidovou . Kniha: František Reyl -- kněz, vědec, politik - Matěj O. Havel. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu ... ThDr. František Reyl kněz, vědec, politik ... . Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... HAVEL, Matěj Ondřej. ThDr. František Reyl: knz, v dec, politik. Praha, 2016, 162 s. Disertaþní práce. Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy. Vedoucí p...SOUVISEJÍCÍ KNIHY