Oheň a hvězdy: Filosofická zamýšlení nad morálním smyslem přírody

Oheň a hvězdy: Filosofická zamýšlení nad morálním smyslem přírody - Erazim Kohák | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Erazim Kohák
DIMENZE
2,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Oheň a hvězdy: Filosofická zamýšlení nad morálním smyslem přírody.pdf


Chcete si knihu přečíst?Oheň a hvězdy: Filosofická zamýšlení nad morálním smyslem přírody ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Erazim Kohák. Číst Oheň a hvězdy: Filosofická zamýšlení nad morálním smyslem přírody Online je nyní tak snadné!

POPIS


„Jak se rýmuje život, svět a mé místo v nich?“ „Jak vstupuje do světa Dobro a jak může být i Zlo?“ To jsou jedny z otázek, které si profesor Erazim Kohák klade ve své meditativní knize Oheň a hvězdy. Její původ sahá až do roku 1984, kdy v americkém exilu vydal knihu Embers and the Stars, která vzbudila velký ohlas. K českým čtenářům se její části dostávaly v samizdatovém překladu. Současná kniha Oheň a hvězdy však není pouhým překladem původního díla, ale spíše jakýmsi převodem, obohaceným o osobní zkušenost dalších 32 let života. Je o něco méně „vědecká“, ale o to více naplněná hledáním moudrosti a pro vnímavého čtenáře plná silných podnětů. Veškeré úvahy jsou rámovány životem v přírodě, odrážejí se od žhnoucích uhlíků pohostinného ohniště, zrcadlí se v záři hvězdné oblohy – takové, kterou ve městech nikdy neuvidíme, neboť civilizace nám mnohé dala (například noční osvětlení), ale i vzala (hvězdnou oblohu, která je zastíněna světelným smogem). Příroda je mu místem hlubokého otevření se světu, životu, lásce a porozumění. Erazim Kohák, jeden z nejvýznamnějších představitelů ekologické etiky, však nikdy nemoralizuje a nevidí věci černobíle; to, co hledá, je vzájemný respekt, rovnováha mezi moderním životem a přírodou.


...hák, Erazim: Oheň a hvězdy: Filosofická zamýšlení nad morálním smyslem přírody V roce 1984 vydal Erazim Kohák, filozof zaměřený mimo jiné na ekologickou etiku, v americkém exilu knihu The Embers and the Stars ... LIPKA ... . Dvakrát prožívaná, dvakrát psaná Kohák, Erazim: Oheň a hvězdy: Filosofická zamýšlení nad morálním smyslem přírody.SLON, Praha, 2016, 316 s. „Chtěl jsem udělat tečku za svou autorskou činností, ale také jsem se chtěl podělit o hluboký zážitek svých začátků se svou domovskou čtenářskou obcí v češtině. Start by marking "Oheň a hvězdy: Filosofická zamýšlení nad morálním smyslem přírody" as Want to Read: ... Start your review of Oheň a hvězdy: Filosofická zamýšlení nad morálním smyslem přírody. Write a r ... Kniha Oheň a hvězdy - Filosofická zamýšlení nad morálním ... ... . Start by marking "Oheň a hvězdy: Filosofická zamýšlení nad morálním smyslem přírody" as Want to Read: ... Start your review of Oheň a hvězdy: Filosofická zamýšlení nad morálním smyslem přírody. Write a review. Dec 10, 2007 Father Nick rated it it was ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY