Rus je ten, kdo miluje břízy

Rus je ten, kdo miluje břízy - Olga Grjasnova | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Olga Grjasnova
DIMENZE
2,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Rus je ten, kdo miluje břízy.pdf


Chcete si knihu přečíst?Rus je ten, kdo miluje břízy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Olga Grjasnova. Číst Rus je ten, kdo miluje břízy Online je nyní tak snadné!

POPIS


„Máša suverénně střídá jazyky i kultury. Jako dítě utečenců v Německu rychle pochopila, ‚že jazyky znamenají moc‘, a tuto moc si cílevědomě osvojovala. Po studiu tlumočnictví se touží dostat úplně na vrchol, do OSN, a ví, jak toho může dosáhnout. Minulost vědomě a bez sentimentu odsouvá stranou. Na její současný, vlastními silami vydobytý život už někdejší traumatické prožitky z Ázerbájdžánu ani diskriminace zažívaná během školních let nemají vliv. Avšak před osudovým uvažováním v národních kategoriích nemá šanci uniknout, ať už má podobu absurdně komických všedních situací, či naprosté noční můry,“ píše o prvotině Olgy Grjasnove Rus je ten, který miluje břízy Cornelia Fiedler v Süddeutsche Zeitung. Tato kniha se stala jedním z nejdůležitějších románů mladé německé literatury za uplynulých deset let. Prodaly se desítky tisíc výtisků, následovaly překlady do mnoha světových jazyků. Příběh Máši, autorčina alter ega, hovoří za celou jednu generaci dětí uprchlíků. Pro ni a pro její přátele je původ a národnost něčím nezřetelným, mohou koneckonců přežít všude. Nikde na světě ale není místo, které by mohli nazvat skutečným domovem. Román navíc pro dnešní dobu až děsivě srozumitelným způsobem popisuje, jak, slovy autorky, „vzniká a projevuje se etnicky motivované násilí, jak je možné v průběhu několika týdnů připravit půdu pro pogromy“.


...s je ten, kdo miluje břízy Musím říct, že poslední dobou se mi výběr knih daří ... Olga Grjasnova - Wikipedie ... . Čtu osvědčené autory i experimentuji, vyhlížím novinky i hledám starší věci, ale zatím se mi stalo jen párkrát, že by se mi kniha moc nelíbila. Tam všichni žijou na stromech Olga Grjasnowa: Rus je ten, kdo miluje břízy.Přel. Tereza Semotamová, Větrné mlýny, Brno, 2016, 288 s.. Utřídit si silné dojmy, které zanechává román Rus je ten, kdo miluje břízy (Der Russe ist einer, der Birken liebt, 2012) mladé německé spisovatelky Olgy Grjasnowy (nar. 1984), není snadné a přesvědčivě je zprostředkovat se jeví ... Rus je ten, kdo ... Imigrantka Grjasnovová v románu o přistěhovalcích kácí ... ... . 1984), není snadné a přesvědčivě je zprostředkovat se jeví ... Rus je ten, kdo miluje břízy. Rus je ten, kdo miluje břízy / Grjasnowa, Olga, 1984-Původci: Semotamová, Tereza, 1983-Vydáno: [Brno] : Větrné mlýny, 2016. Rozsah: 282 stran ; Jazyk: čeština . ISBN:...SOUVISEJÍCÍ KNIHY