Duše zrcadlo: Studie ke Kappadočanům, Augustinovi a Abélardovi

Duše zrcadlo: Studie ke Kappadočanům, Augustinovi a Abélardovi - Lenka Karfíková | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Lenka Karfíková
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Duše zrcadlo: Studie ke Kappadočanům, Augustinovi a Abélardovi.pdf


Chcete si knihu přečíst?Duše zrcadlo: Studie ke Kappadočanům, Augustinovi a Abélardovi ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lenka Karfíková. Číst Duše zrcadlo: Studie ke Kappadočanům, Augustinovi a Abélardovi Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha se v šesti studiích obrací k dvěma vrcholným postavám křesťanské pozdní antiky Řehořovi z Nyssy a Aureliu Augustinovi. Tito autoři čtvrtého a pátého století do velké míry určili podobu křesťanské teologie a filosofie následujících staletí v její řecké a latinské verzi. Je velmi zajímavé sledovat při interpretaci jejich díla nejen tradici křesťanského myšlení v jejím zrodu, ale zároveň uchopení a přetvoření antických filosofických motivů, k němuž zde dochází. Závěrečná, sedmá studie je věnována autorovi mnohem pozdějšímu, je však rovněž pozoruhodným dokladem křesťanské recepce antických otázek, tentokrát Abélardovy interpretace Porfyriovy Isagoge. Ve svém celku studie ukazují nejen navázání křesťanských autorů na antické vzory, ale také specifika křesťanského myšlení, za něž lze pokládat důraz na lidskou volbu, na světový řád tvořený božským číselným uspořádáním, který je však zároveň lidským úkolem, a rovněž pokus myslet jediné božství jako jednotu tří navzájem rovných osob nebo pochopit jednotlivinu v její nezaměnitelnosti jako východisko myšlení.


...Duše zrcadlo - Lenka Karfíková; Věra Koubová ... Lidem budoucnosti: studie k neoplasticismu - Chci.cz ... ... Studie ke Kappadočanům, Augustinovi a Abélardovi Titul doručujeme za 3 pracovní dny. ... (studie ke Kappadočanům, Augustinovi a Abélardovi) Předmětná hesla Řehoř z Nyssy, svatý, asi 335-asi 395 Augustin, svatý, 354-430 ... Kniha se v šesti studiích obrací k dvěma vrcholným postavám křesťanské pozdní antiky Řehořovi z Nyssy a Aureliu Augustinovi. Tito autoři čtvrtého a pátého století do v ... Kniha Duše zrcadlo - Studie ke Kappadočanům, Augustinovi a ... ... . Tito autoři čtvrtého a pátého století do velké míry určili podobu křesťanské teologie a filosofie následujících staletí v její řecké a latinské verzi. Je velmi zajímavé sledovat při interpretaci jejich díla nejen tradici ... Duše zrcadlo: Studie ke Kappadočanům, Augustin...SOUVISEJÍCÍ KNIHY