Grónsko - ostrov splněné touhy

Grónsko - ostrov splněné touhy - Jaroslav Klempíř, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jaroslav Klempíř,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Grónsko - ostrov splněné touhy.pdf


Chcete si knihu přečíst?Grónsko - ostrov splněné touhy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jaroslav Klempíř,. Číst Grónsko - ostrov splněné touhy Online je nyní tak snadné!

POPIS


Grónsko se manželům Aleně a Jaroslavu Klempířovým stalo doslova druhým domovem. Za roky pracovních pobytů poznali krásu grónské přírody, polární dny i kouzlo polární noci. Tolik drsné, přitom fascinující, nezapomenutelné. Poznali život Gróňanů a toto poznání jim nadobro změnilo pohled na život. Stali se zajatci své touhy po blýskajícím se ledu, zářivém polárním slunci, polární noci a hlavně po lidech tak přátelských. Během let bádání shromáždili mnoho písemných dokumentů z historie i současnosti Grónska. Hledali stopy, které na ostrově zanechali misie Moravských bratří. Zpracovali historii skleněných korálků, které jsou nejvýraznějším ozdobným prvkem na kroji grónských žen a jejichž výroba sahala na Jablonecko, do Podkrkonoší. V jednotlivých kapitolách knihy jsou uvedeny osobní vzpomínky ze setkání s význačnými osobnostmi Grónska, z uměleckého, vědeckého i politického života. Jsou popsány osobní zážitky, leckdy mile humorné, postřehy ze života, prožitý čas Vánoc, svátků a lidových slavností. Kniha je proložena inuitskými bájemi s odkazem na původní náboženství, v notovém zápisu je uvedena hymna a zlidovělé písně. Druhé vydání této úspěšné publikace je doplněno o nové kapitoly, dokreslující krásy přírody i život v této nám tak vzdálené zemi.


...y informace o produktu Mapy Grónsko ostrov splněné touhy, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Grónsko ostrov splněné touhy ... Grónsko - ostrov splněné touhy (video) ... . Grónsko - ostrov splněné touhy. Kdo napsal knihu Grónsko - ostrov splněné touhy? Autorem je Jaroslav Klempíř, Alena Klempířová. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Podtitul: Ostrov splněné touhy Grónsko se manželům Klempířovým stalo druhým domovem. Pokud zde zrovna nepodnikají své objevitelské cesty, žijí zpravidla v městečku Ilulissat, kde mají pronajatý byt, jedí tulení ... Grónsko - os ... Grónsko - Ostrov splněné touhy Nakladatelství Olympia a. s. ... . Pokud zde zrovna nepodnikají své objevitelské cesty, žijí zpravidla v městečku Ilulissat, kde mají pronajatý byt, jedí tulení ... Grónsko - ostrov splněné touhy. Klempířovi Alena a Jaroslav. Četl(a) jsem. Chci přečíst. 0.0 z 5 hvězdiček 0 hodnocení čtenářů Kniha ( pevná vazba ) Skladem 2 ks; Doručení ZDARMA od 899 Kč, v pátek 15.5. u Vás do...SOUVISEJÍCÍ KNIHY