Únava materiálu

Únava materiálu - Marek Šindelka | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Marek Šindelka
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Únava materiálu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Únava materiálu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marek Šindelka. Číst Únava materiálu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Hrdinou románu je bezejmenný dospívající chlapec. Ocitá se v cizí zemi uprostřed Evropy, která v jeho očích vypadá jen jako systém plotů, dálničních nadjezdů, železničních koridorů a logistických skladišť. Neznámé území, které se vůči němu staví zcela odtažitě a nepřátelsky. Putuje chladným zimním světem, skutečný život je mu zapovězen, pohybuje se jako stín na periferii krajiny i společnosti. Pokouší se dostat do města na severu, kam mířil se svým starším bratrem Aamirem. Během cesty se vinou převaděčů rozdělili, kluk zůstal sám a ze všech sil se snaží nalézt k bratrovi - poslednímu blízkému člověku - cestu. Svět, v nějž dříve doufal, vidí už jen jako nekonečný koloběh výroby, ve kterém člověk a lidství nemá místo: produkce automobilů, produkce masa v jatečních továrnách, strojová produkce zábavy a informací, instantní vytváření obrazu světa, produkce strachu. Román přímo vychází ze současné uprchlické "krize", zachycuje ale univerzální situaci odcizení, ztráty domova, vykořenění. Na současnou Evropu a její hodnoty pohlíží zvenčí. V rolích protagonistů záměrně stojí "cizinci", lidé nižší kategorie, uměle vytvoření nepřátelé, do nichž je promítán iracionální strach západu. Bytosti, které je potřeba podrobit totální kontrole nebo eliminovat. Román sleduje redukci člověka na problém, na pracovní sílu, na materiál.


...materiálu je pomalu postupující a kumulující se poškození materiálu, které vzniká opakovaným zatěžováním a z toho plynoucími plastickými deformacemi v místech koncentrace napětí ... Šindelka, Marek: Únava materiálu - iLiteratura.cz ... . Proces může vést až k únavovému lomu.Průběh je závislý na počtu zatěžovacích cyklů. Únavové poruchy závažně ovlivňují životnost konstrukcí. Šindelka, Marek: Únava materiálu Román o současnosti, v němž se autor snaží poskytnout neotřelý pohled na uprchlickou krizi a také trochu provokovat. Není vždy úspěšný - ale knihu zachraňuje kultivovaný a poetický jazyk, který kontrastuje se surovostí světa, kde se příběh odehrává. Únava materiálu Last modified by: Zdeněk C ... PDF Vzťah Únava a Povrch Kovových Materiálov ... . Není vždy úspěšný - ale knihu zachraňuje kultivovaný a poetický jazyk, který kontrastuje se surovostí světa, kde se příběh odehrává. Únava materiálu Last modified by: Zdeněk Chlup Created Date: 4/26/2003 7:12:08 PM Document presentation format: Předvádění na obrazovce Company: DOMA Other titles: Ti...SOUVISEJÍCÍ KNIHY