Prvenství žen: ženy iniciativní, vzdělané a tvořivé

Prvenství žen: ženy iniciativní, vzdělané a tvořivé - Jaroslava Hoffmannová | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jaroslava Hoffmannová
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Prvenství žen: ženy iniciativní, vzdělané a tvořivé.pdf


Chcete si knihu přečíst?Prvenství žen: ženy iniciativní, vzdělané a tvořivé ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jaroslava Hoffmannová. Číst Prvenství žen: ženy iniciativní, vzdělané a tvořivé Online je nyní tak snadné!

POPIS


Pro zařazení ženy nebo ženské instituce bylo podstatné hledisko počátku či prvosti nového jevu, do té doby obecně nebo v určitém teritoriu neexistujícího. Zahrnuty jsou první či počáteční reprezentantky států a vlád, aktivistky hnutí za vzdělání a rovnoprávnost žen, vysokoškolsky vzdělané a graduované ženy základních oborů vědy a umění, vědkyně různých oborů, ženy výrazně oceněné, představitelky vědeckých institucí, vysokoškolské pedagožky, představitelky vysokých škol, představitelky církví, političky, diplomatky, prozaičky a básnířky, lékařky a ošetřovatelky, novinářky, advokátky, soudkyně, notářky, architektky, archivářky, pilotky, kosmonautky, mimořádné sportovní průkopnice, režisérky a jiné ženy. Pozornost je zaměřena především na české země, ale s výrazným akcentem evropským a se snahou o srovnatelné údaje z celého světa. Údaje domácí a zahraniční jsou odlišeny barvou písma. V chronologicky řazených záznamech od první bájné ženy až po rok 2016 je zastoupena celkem 651 žena. Vyhledávání usnadňují rejstříky věcný a jmenný osobní. Nechybí přehled užité literatury včetně elektronických zdrojů.


...í žen: ženy iniciativní, vzdělané a tvořivé autor: Hoffmannová Jaroslava dopor ... Život na příděl | Odborná literatura a právnická ... ... . cena: 200 Kč naše cena: 168Kč Prvenství žen: ženy iniciativní, vzdělané a tvořivé ... Prvenství žen: ženy iniciativní, vzdělané a tvořivé Autor: Hoffmannová, Jaroslava Nakladatel: Ústav T. G. Masaryka EAN: 9788086142562 ISBN: 978-80-86142-56-2 Popis: 1× kniha, brožovaná, 212 stran, česky HOFFMANNOVÁ, Jaroslava. Prvenství žen: ženy iniciativní, vzdělané a tvořivé. Praha: Ústav T. G. Masa ... Jaroslava Hoffmannová | KOSMAS.cz - vaše internetové ... ... . Prvenství žen: ženy iniciativní, vzdělané a tvořivé. Praha: Ústav T. G. Masaryka, 2016. ISBN 978-80-86142-56-2. Kniha: Prvenství žen: ženy iniciativní, vzdělané a tvořivé - Jaroslava Hoffmannová Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v pr...SOUVISEJÍCÍ KNIHY