Zapomenuté království: Archeologie a dějiny severního Izraele

Zapomenuté království: Archeologie a dějiny severního Izraele - Israel Finkelstein | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Israel Finkelstein
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Zapomenuté království: Archeologie a dějiny severního Izraele.pdf


Chcete si knihu přečíst?Zapomenuté království: Archeologie a dějiny severního Izraele ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Israel Finkelstein. Číst Zapomenuté království: Archeologie a dějiny severního Izraele Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha význačného telavivského archeologa Israele Finkelsteina (1949) známého v českém prostředí díky dílům Objevování Bible (2007) a David a Šalomoun (2010) nabízí nový pohled na starověký Izrael, které bylo sousedem známějšího Judského království na jihu existujícího až do pádu Jeruzaléma v roce 586 př. Kr. Izrael je v biblických textech líčen až jako druhý a méně významný a záměrně i 'pozapomenutý' stát. Autor na základě archeologického výzkumu, analýzy materiální kultury a biblických i dalších starověkých textů rekonstruuje dějiny Izraele podle jednotlivých svébytných údobí od pozdní doby bronzové až po pád hlavního města Samaří (1350--720 př. Kr.). Co se před očima čtenáře postupně objevuje, jsou pozdně kenaánský státní útvar Šekem, první izraelský státní celek Gibeón spojovaný s příběhy krále Saula následovaný královstvími Tirsa,Izraelem za vlivné dynastie Omríovců a dále vladaři, z nichž poslední nedokázal čelit vojenské převaze Novoasyrské říše v roce 720, kdy království padlo. Kniha byla oceněna v roce 2014 prestižní Prix Delalande-Guérineau.


... historie Izraele Kniha izraelského archeologa Israela Finkelsteina první přináší souhrnný popis dějin i archeologie severního Izraele od mladší doby bronzové (asi 1350 př ... Zapomenuté království - Archeologie a dějiny Severního ... ... . n. l.) po jeho pád v r. 720 př. n. l. a čas následující. Zapomenuté království (Finkelstein Israel) - Pozapomenuté dějiny Izraele Kniha význačného telavivského archeologa Israele Finkelsteina (1949) známého v českém prostředí díky dílům Objevování Bible (2007) a David a Šalomoun (2010) nabízí nový pohled na starověký Izrael, které bylo sousedem známějšího Judského království na jihu existujícího až do pádu ... Issuu is a digital publishing platform that makes it simple to publish magazines, catalogs, newspapers, books, and more online. Easily share your publications and get them in front ... Zapomenuté království | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... ... Issuu is a digital publishing platform that makes it simple to publish magazines, catalogs, newspapers, books, and more online. Easily share your publications and get them in front of Issuu's ... Kniha: Zapomenuté království...SOUVISEJÍCÍ KNIHY