Vimperk – jižní Šumava: Osvobození 1945

Vimperk – jižní Šumava: Osvobození 1945 - Bohuslav Balcar | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Bohuslav Balcar
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Vimperk – jižní Šumava: Osvobození 1945.pdf


Chcete si knihu přečíst?Vimperk – jižní Šumava: Osvobození 1945 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Bohuslav Balcar. Číst Vimperk – jižní Šumava: Osvobození 1945 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Město Vimperk se stalo na konci války první hlavní cílovou etapou amerického postupu do Čech v této části Šumavy. Z již dobyté bavorské strany Šumavy se musely pěší jednotky US Army probít nepřátelskou obranou, překonat přitom horní tok Vltavy a další přírodní překážky, aby tak připravily vstup obrněných jednotek pro jejich útok do české kotliny, který, jak všichni předpokládali, skončí osvobozením Prahy. Publikace nejprve líčí složitou národnostní situaci v českém pohraničí danou odvěkým komplikovaným soužitím dvou etnik (českého a německého), poté se věnuje válečné situaci v závěru války na území předválečného Československa; na toto vylíčení navazuje popis průběhu osvobozování od západu s podrobným vylíčením situace na bavorské straně Šumavy a následně v regionu Vimperska doplněný velmi zajímavým přehledem o všech bojových akcích na jeho území sestaveným z povinných hlášení After Action Reports a z dalších pramenů. Publikace je již tradičně doplněna několika desítkami dobových fotografií.


...dárek pod stromeček: Vimperk - jižní Šumava ... Oslavy osvobození na Šumavě ... . Osvobození 1945. Zajímavým vánočním dárkem by se mohla stát nová publikace autora Bohuslava Balcara mapující osvobození města Vimperk spojeneckými vojsky. Útlá knížka obsahuje vzpomínky pamětníků doplněné celou řadu unikátních historických fotografií a map. Kniha: Vimperk - jižní Šumava -- Osvobození 1945 - Bohuslav Balcar Fungujeme! Vážení zákazníci, knihy si u nás můžete nadále objednávat s doručením Českou poštou , GLS, Zásilkovnou či s vyzvednutím na našich výdejnách v Brně, Praze a Plzni. Na knižní pulty přichází v těchto dnech ... Knihy vimperk jizni sumava osvobozeni 1945 - Heureka.cz ... . Na knižní pulty přichází v těchto dnech publikace Vimperk - jižní Šumava. Osvobození 1945 z edice Z Normandie přes Ard...SOUVISEJÍCÍ KNIHY