Královská založení na jihu Čech za vlády posledních Přemyslovců

Královská založení na jihu Čech za vlády posledních Přemyslovců - Ladislav Čapek, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Ladislav Čapek,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Královská založení na jihu Čech za vlády posledních Přemyslovců.pdf


Chcete si knihu přečíst?Královská založení na jihu Čech za vlády posledních Přemyslovců ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ladislav Čapek,. Číst Královská založení na jihu Čech za vlády posledních Přemyslovců Online je nyní tak snadné!

POPIS


Středověké jižní Čechy mnoha čtenářům splývají především s Vítkovci a Rožmberky, nesprávně považovanými za „odvěké nepřátele“ královských Přemyslovců. Pro plnější poznání středověkých základů jihočeského kulturního prostoru je však nutné věnovat pozornost i zdejším zakladatelským aktivitám českých králů, zejména pak Přemysla Otakara II. Tato kniha přesvědčivě ukazuje, že až do poloviny sedmdesátých let 13. století vytvářeli čeští panovníci s místní mocnou šlechtou symbiózu. Bohatě fotograficky vybavená kniha zkoumá přemyslovské hrady, města a kláštery na základě pestrých pramenných zdrojů, od písemných (zejména listin) a ikonografických (veduty, mapy, plány, staré fotografie) až po hmotné, ať již dodnes viditelné v celcích či částech architektur, anebo nacházených pomocí archeologických metod. Nejvýznamnější objekty jsou v knize přiblíženy pomocí 3D rekonstrukce. Hlavní důraz byl přitom položen na hrady Zvíkov, Písek a Hradiště u Tábora, města Písek a České Budějovice a klášter Zlatá Koruna.Připomenuta však jsou i dnes téměř zapomenutá místa (např. dnes již neexistující hrad Myšenec).Doložena je i souvislost jihočeské gotické architektury s kulturně vyspělým Podunajím.


... Královská založení na jihu Čech za vlády posledních Přemyslovců je věnována zakladatelským aktivitám českých králů, zejména Přemysla Otakara II ... Královská založení na jihu Čech za vlády posledních ... ... ., v jižní části Českého království v druhé polovině 13. století," uvádí jeden z autorů knihy, Roman Lavička, historik umění z Národního památkového ... Kniha Královská založení na jihu Čech za vlády posledních Přemyslovců. Středověké jižní Čechy mnoha čtenářům splývají především s Vítkovci a Rožmberky, nesprávně považovanými za „odvěké nepřátele" královs ... Královská založení na jihu Čech za vlády posledních ... ... . Středověké jižní Čechy mnoha čtenářům splývají především s Vítkovci a Rožmberky, nesprávně považovanými za „odvěké nepřátele" královských Přemyslovců. Křivoklát → Královská založení na jihu Čech za vlády posledních Přemyslovců. Královská založení na jihu Čech za vlády posledních Přemyslovců . Roman Lavička | ... nesprávně považovanými za „odvěké nepřátele" královských Přemyslovců. Pr...SOUVISEJÍCÍ KNIHY