Hudba, smysl a nesmysl

Hudba, smysl a nesmysl - Alfred Brendel | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Alfred Brendel
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Hudba, smysl a nesmysl.pdf


Chcete si knihu přečíst?Hudba, smysl a nesmysl ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Alfred Brendel. Číst Hudba, smysl a nesmysl Online je nyní tak snadné!

POPIS


Alfred Brendel je bezesporu jedním z nejvýznamnějších klavíristů a umělců 20. století. Je historicky prvním pianistou, který nahrál kompletní klavírní dílo Ludwiga van Beethovena. Když firma Philips v roce 1999 vydala prestižní edici „Velcí klavíristé 20. století“, Brendelovi jako jedinému interpretovi věnovala šest kompaktních disků (tedy více než Rachmaninovovi, Rubinsteinovi, Horowitzovi, Richterovi, Gouldovi atd.). Brendel svojí interpretací děl W. A. Mozarta a F. Schuberta zásadně změnil pohled na tyto skladatele. Souborné vydání jeho esejů se ve světě stalo velkou událostí. Brendel je skvělým spisovatelem, esejistou a básníkem. Umí své postřehy, bádání a celoživotní zkušenosti brilantně zformulovat, jeho eseje mají vytříbený literární styl. Je velkým znalcem literatury, filmu, malířství a architektury, jeho široké zaměření prostupuje celou jeho knihou. Brendel vnímá hudbu v širších historicko-kulturních souvislostech a proto je jeho práce objevná jak pro odbornou, tak laickou veřejnost. Brendel je posledním pojítkem s velkou tradicí – byl žákem legendárního Edwina Fischera, jehož učil žák Franze Liszta, jehož učil žák Ludwiga van Beethovena. Brendel je tedy posledním článkem této velké linie, která pochází od Beethovena. V Brendelových sebraných esejích se navíc vzácně propojuje zkušenost významného a zkušeného interpreta s nejvyšší odborností badatele.


...udba, smysl a nesmysl přináší první české vydání textů Alfreda ... Hudba, smysl a nesmysl ... . Brendela, jednoho z nejvýznamnějších hudebníků 20. století. Zatímco . české publikum mělo možnost poznávat Brendelovo interpretační umění Elektronická kniha Hudba, smysl a nesmysl Alfred Brendel - Hudba, smysl a nesmysl Otevřít stranu 99 Ukázky. Ukázka epub Ukázka mobi Ukázka pdf Ke stažení. Hudba, smysl a nesmysl: Eseje a přednášky. Alfred Brendel ... Hudba, smysl a nesmysl Autor: Brendel, Alfred Naklad ... Hudba, smysl a nesmysl - Alfred Brendl | Elektronická ... ... . Alfred Brendel ... Hudba, smysl a nesmysl Autor: Brendel, Alfred Nakladatel: Volvox Globator EAN: 9788075113177 ISBN: 978-80-7511-317-7 Originál: Music, Sense and Nonsense Překlad: Lauer, Martin a Jajtner, Tomáš Popis: 1× kniha, vázaná, 460 stran, česky Rozměry: 16 × 24 c...SOUVISEJÍCÍ KNIHY