Carciphona 1

Carciphona 1 - Shilin Huang | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Shilin Huang
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Carciphona 1.pdf


Chcete si knihu přečíst?Carciphona 1 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Shilin Huang. Číst Carciphona 1 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Prokletá, nechtěná, obávaná a přesto potřebná. Takovou se stala Veloce Visrin. Jedna z posledních čarodějek ve světě, kde je zakázáno používat magii. Skrývá se mezi prostým lidem, dokud ji jednoho dne nenapadne tajemný zabiják, obávaná bytost, která má být snad samotnou Carciphonou. A ona je nucena porušit pravidlo nepoužít kouzla. Veloce tak stojí mezi volbou nechat se zabít, nebo být svým vlastním králem zlikvidována za porušení slibu, který ji zajišťoval relativní bezpečí.


...na is a fantasy manga, written, drawn, and self-published by Shilin ... 83 Best Carciphona images | Anime, Anime art, Art ... . Currently at volume 7, updates are posted once a week on Mondays with 2 pages. Book 7 pages 97-98 are up! Kris the koolaid man comes to the rescue. Carciphonas, victims of spiritual contamination at birth, are condemned to a short and painful life. Carciphona Volume 1 book. Read 19 reviews from the world's largest community for readers. In a time where magic is forbidden, a sorceress struggles to r... ... Carciphona - Tapas ... . In a time where magic is forbidden, a sorceress struggles to r... Carciphona (formerly titled Blackbird) is a fantasy web manga by Shilin Huang.The story is set in the Mortal Realm of the world of Maelstrom, where the use of sorcery has been forbidden. The protagonist is a powerful sorceress by the name ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY