Maloměšťáci s otevřenou myslí: Obecní reprezentace Bučovic a Slavkova (1850–1914)

Maloměšťáci s otevřenou myslí: Obecní reprezentace Bučovic a Slavkova (1850–1914) - Jan Růžička | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Růžička
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Maloměšťáci s otevřenou myslí: Obecní reprezentace Bučovic a Slavkova (1850–1914).pdf


Chcete si knihu přečíst?Maloměšťáci s otevřenou myslí: Obecní reprezentace Bučovic a Slavkova (1850–1914) ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Růžička. Číst Maloměšťáci s otevřenou myslí: Obecní reprezentace Bučovic a Slavkova (1850–1914) Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha se zabývá fungováním obecních samospráv dvou malých měst na jižní Moravě – Bučovic a Slavkova u Brna – ve druhé polovině 19. století. Nejedná se pouze o regionální studii, neboť tato monografie doplňuje dosavadní výzkum dějin občanské společnosti, a to v doposud opomíjeném prostředí maloměst. Autor se věnuje politickým, společenským a technickým proměnám v rámci procesu modernizace, přičemž se opakovaně brání tradičnímu podceňování schopností představitelů obecných samospráv malých měst. Nespouští přitom ze zřetele působení konkrétních občanů, zejména výrazných osobností starostů, při rozvoji obou lokalit a přináší také údaje o třech stech komunálních politicích, kteří během sledovaného období působili v bučovické a slavkovské samosprávě.


...šťáci s otevřenou myslí. Obecní reprezentace Bučovic a Slavkova (1850-1914) Jan Růžička ... Maloměšťáci s otevřenou myslí (Jan Růžička) | Detail knihy ... ... ... Maloměšťáci s otevřenou myslí - Jan Růžička od 202 Kč ... ... šťáci s otevřenou myslí. Obecní reprezentace Bučovic a Slavkova (1850-1914) Jan Růžička. Kniha se zabývá fungováním obecních samospráv dvou malých měst na jižní Moravě - Bučovic a Slavkova u Brna - ve druhé polovině 19. století. Nejedná se pouze o regionální studii, neboť tat...SOUVISEJÍCÍ KNIHY