Hudba, smysl a nesmysl: Eseje a přednášky

Hudba, smysl a nesmysl: Eseje a přednášky - Alfred Brendel | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Alfred Brendel
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Hudba, smysl a nesmysl: Eseje a přednášky.pdf


Chcete si knihu přečíst?Hudba, smysl a nesmysl: Eseje a přednášky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Alfred Brendel. Číst Hudba, smysl a nesmysl: Eseje a přednášky Online je nyní tak snadné!

POPIS


Alfred Brendel je bezesporu jedním z nejvýznamnějších klavíristů a umělců 20. století. Je historicky prvním pianistou, který nahrál kompletní klavírní dílo Ludwiga van Beethovena. Když firma Philips v roce 1999 vydala prestižní edici „Velcí klavíristé 20. století“, Brendelovi jako jedinému interpretovi věnovala šest kompaktních disků (tedy více než Rachmaninovovi, Rubinsteinovi, Horowitzovi, Richterovi, Gouldovi atd.). Brendel svojí interpretací děl W. A. Mozarta a F. Schuberta zásadně změnil pohled na tyto skladatele. Souborné vydání jeho esejů se ve světě stalo velkou událostí. Brendel je skvělým spisovatelem, esejistou a básníkem. Umí své postřehy, bádání a celoživotní zkušenosti brilantně zformulovat, jeho eseje mají vytříbený literární styl. Je velkým znalcem literatury, filmu, malířství a architektury, jeho široké zaměření prostupuje celou jeho knihou. Brendel vnímá hudbu v širších historicko-kulturních souvislostech a proto je jeho práce objevná jak pro odbornou, tak laickou veřejnost. Brendel je posledním pojítkem s velkou tradicí – byl žákem legendárního Edwina Fischera, jehož učil žák Franze Liszta, jehož učil žák Ludwiga van Beethovena. Brendel je tedy posledním článkem této velké linie, která pochází od Beethovena. V Brendelových sebraných esejích se navíc vzácně propojuje zkušenost významného a zkušeného interpreta s nejvyšší odborností badatele.


... smysl a nesmysl: Eseje a přednášky Alfred Brendel Nakladatel: Volvox Globator 2017 Téma/žánr: hudba - hudební interpretace - hudba pro klavír, Počet stran: 428, Cena: 329 Kč, Rok vydání: 2017, Nakladatelství: VOLVOX GLOBATOR Hudba, smysl a nesmysl - Brendel, Alfred ; Osobní zkušenosti a názory na hudbu, interpretaci, tvůrce a jejich díla, především však vlastní brilantní interpretační analýzy nabízí soubor textů pianisty A ... Hudba, smysl a nesmysl - Alfred Brendl | Knihy Dobrovský ... . Brendela. Sborník ... Hudba, smysl a nesmysl Eseje a přednášky Alfred Brendel. Moje hodnocení Zatím nikdo nehodnotil ... jeho eseje mají vytříbený literární styl. Prodám tuto knihu. Tuto knihu nabízí ... Hudba, smysl a nesmysl. Pokračovat v nákupu Přejít do koš ... Nakladatelství Volvox Globator - Trh knih - můj ... ... . Brendela. Sborník ... Hudba, smysl a nesmysl Eseje a přednášky Alfred Brendel. Moje hodnocení Zatím nikdo nehodnotil ... jeho eseje mají vytříbený literární styl. Prodám tuto knihu. Tuto knihu nabízí ... Hudba, smysl a nesmysl. Pokračovat v nákupu Přejít do koš...SOUVISEJÍCÍ KNIHY