Boj s rakouskou hydrou: Deník legionáře Čeňka Klose

Boj s rakouskou hydrou: Deník legionáře Čeňka Klose - - | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Boj s rakouskou hydrou: Deník legionáře Čeňka Klose.pdf


Chcete si knihu přečíst?Boj s rakouskou hydrou: Deník legionáře Čeňka Klose ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Boj s rakouskou hydrou: Deník legionáře Čeňka Klose Online je nyní tak snadné!

POPIS


Po vypuknutí první světové války byl Čeněk Klos odveden do rakousko-uherské armády a poslán na východní frontu. Jako český vlastenec však při první příležitosti v únoru 1915 přeběhl na ruskou stranu. Byl poslán do zajateckého tábora a následně na práci do zemědělství. V květnu 1916 se nechal zapsat k čs. vojsku a byl přidělen ke kontrarozvědnému oddílu, který působil v zajateckém táboře Dárnice u Kyjeva. Podílel se na výsleších a agitaci mezi zajatci slovanského původu, ale také na rozkrytí kriminálních praktik v táboře. S podmínkami u jednotky však nebyl spokojen a žádal o přesun na frontu. Omezilo ho ale propuknutí vážné nemoci – cukrovky. Ta zásadně ovlivnila zbytek jeho služby v čs. legiích. Je tak přiblížen pobyt v různých nemocničních zařízeních a komplikované možnosti léčby v revolucí rozvráceném Rusku. Závěr deníku tvoří popis cesty domů a překročení hranic svobodné vlasti. Vydání svého deníku, ve kterém zachytil zejména život v zázemí, se již nedočkal, své těžké nemoci podlehl v Karlínské vojenské nemocnici 27. ledna 1920.


...oj s rakouskou hydrou - Deník legionáře Čeňka Klose - Čeněk Klos ... Kniha Boj s rakouskou hydrou - Deník legionáře Čeňka Klose ... ... . Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. ... > Boj s rakouskou hydrou ... Deník legionáře Čeňka Klose. Po vypuknutí první světové války byl Čeněk Klos odveden do rakousko-uherské armády a poslán na východní frontu. Boj s rakouskou hydrou - Deník legioná e e ka Klose. 1914. Jsem hrd ... Boj s rakouskou hydrou -- Deník legionáře Čeňka Klose ... . Boj s rakouskou hydrou - Deník legioná e e ka Klose. 1914. Jsem hrdý, že věnoval jsem své srdce Tobě. Svým skutkem, milená, učinila's mne šťastným. Nyní mně Tebe nesmí vyrvati nikdo! Vrátím-li se, pak skutkem dokáži, čím mně jsi! Jsem vyrušen. Hledá se prvý doplněk k pochodové setnině. Všechny informace o produktu Kn...SOUVISEJÍCÍ KNIHY