12 statočných: Kniha rozhovorov s dvanástimi osobnosťami

12 statočných: Kniha rozhovorov s dvanástimi osobnosťami - - | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
12 statočných: Kniha rozhovorov s dvanástimi osobnosťami.pdf


Chcete si knihu přečíst?12 statočných: Kniha rozhovorov s dvanástimi osobnosťami ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst 12 statočných: Kniha rozhovorov s dvanástimi osobnosťami Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha rozhovorů s dvanácti osobnostmi, které svým statečným občanským postojem vzdorovali buď v minulosti totalitní zvůli, nebo v přítomnosti marasmu korupce navzdory hrozícím problémům. Autorský kolektiv vyzpovídal mezi převahou slovenských osobností (Vladimír Krčméry – humanitární pracovník, zakladatel univerzity, Zuzana Wienk – občanská aktivistka, Anton Srholec – kněz, zakladatel azylového domu pro bezdomovce a další), také Maďara Iványi Gábora (metodistický kněz, který sloužil utečencúm, Poláka Tadeusza Zasepu (rektora univerzity, který doslova zaplatil zdravím a životem za odhalení neférových procesů na akademické půdě) a Rusa Andreja Zubova (za odsouzení ruského pádu na Ukrajinu byl po mnohých letech vyhozen z moskevské univerzity). Ze statečných Čechů můžete nahlédnout do života kardinála Miloslava Vlka a evangelického kněze a profesora teologie Jakuba Schwarze Tomana, který v roce 1969 pochovával Jana Palacha. Věřící či bez konfese, lidé různých národností spojuje touha po spravedlnosti a právu. Autoři rozhovorů hledají motivaci, zdroje, které dávají odvahu a nedovolí těmto různorodým lidem žijícím uprostřed nás činit kompromisy v otázkách morálky. Kniha je doplněna aktuálními černobílými portréty osobností z autorské dílny vydavatele Ľubomíra Bechného, dalších fotografú a unikátními archivními záběry. Rozhovory jsou uvedeny dvojjazyčně (české osobnosti v češtině, ostatní v slovenštině). „Pokud současnému světu něco zásadního chybí, jsou to vzory. Nikoli vzory umělé, nagelované celebrity šoubyznisu, politicky vy- (i de-) generované zříceniny, nebo vycpané atrapy všeho druhu. Smysluplné jsou dnes jen vzory tiché, planoucí, vzory přirozené, mající v popisu práce dobro a normalitu.“ Max Kašparů v závěru knihy.


...2 statočných kol. - 12 statočných Skladem ... Kategorie Nabízíme / Svědectví a rozhovory - ekalich.cz ... . 12 statočných: Kniha rozhovorov s dvanástimi osobnosťami. kol. Nakladatel: VIFO 2016 . 1 recenze. Sojka hlídačka ... 12 statočných Kniha rozhovorov s dvanástimi osobnosťami. Přidat recenzi Recenze v médiích (1) Autoři ... Kniha 'Editor knihy Ľubo Bechný po úspešnej knihe rozhovorov Kristovci, prichádza na trh s novou publikáciou 12 statočných. Obsahuje rozhovory s osobnosťami, ktoré s ... 12 statočných cena od 8,28 € | Pricemania ... . Obsahuje rozhovory s osobnosťami, ktoré sa v istom okamihu svojho života dokázali vzoprieť zlu, bezpráviu, prípadne dlhodobo pôsobia v občianskom sektore a kultivujú spoločnosť.' 12 statočných Kniha rozhovorov s dvanástimi osobnosťami Bechný Ľubo. Rozhovory s osobnosťami, ktoré sa v istom okamihu svojho života dokázali vzoprieť zlu, bezpráviu, prípadne dlhodobo pôsobia v občianskom sektore a kultivujú spoločnosť. Název:...SOUVISEJÍCÍ KNIHY