Návraty do krajiny českého středověku: Výbor z díla

Návraty do krajiny českého středověku: Výbor z díla - Josef Žemlička | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Josef Žemlička
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Návraty do krajiny českého středověku: Výbor z díla.pdf


Chcete si knihu přečíst?Návraty do krajiny českého středověku: Výbor z díla ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef Žemlička. Číst Návraty do krajiny českého středověku: Výbor z díla Online je nyní tak snadné!

POPIS


V uplynulém čtvrtstoletí vzbudily zaslouženou pozornost historické obce i laické veřejnosti objemné monografie profesora Žemličky mapující dějiny přemyslovského období, zvláště pak 13. století. Nicméně nemělo by se zapomínat, že Josef Žemlička nepostrádá cit i pro detail a drobnou zápletku. A právě ze zdánlivě nedůležitých zápletek je sestaven předkládaný výbor. Jeho pořadatelé stanuli před ošemetným úkolem vybrat z úctyhodného množství časopiseckých studií a článků příspěvky, jež by nejlépe odpovídaly jubilantovým odborným zájmům. Zpočátku vládla shoda v jediném. Že by v něm neměl chybět oddíl věnovaný výkladu středověkých pramenů, k němuž pak přibyly texty o historické geografii, měšťanech a městských obcích a také výpravy do světa přemyslovských knížat, králů a rodící se středověké šlechty.


... do krajiny českého středověku zpět na výběr knih ... Návraty do krajiny českého středověku - Josef Žemlička ... ... . Výbor z díla Josef Žemlička. V uplynulém čtvrstoletí vzbudily zaslouženou pozornost historické obce i laické veřejnosti objemné monografie profesora Žemličky mapující dějiny přemyslovského období, zvláště pak 13. století. ... Návraty do krajiny českého středověku Autor: Žemlička, Josef Nakladatel: NLN - Nakladatelství Lidové noviny EAN: 9788074225529 ISBN: 978-80-7422-552-9 Popis: 1× kniha, vázaná, 328 stran, česky Rozměry: 16 × 23 cm Rok vydání: 2016 (1. vydání) Zpočátku vládla shoda v jediném. Že by ... Kniha Návraty do krajiny českého středověku - Výbor z díla ... ... . vydání) Zpočátku vládla shoda v jediném. Že by v něm neměl chybět oddíl věnovaný výkladu středověkých pramenů, k němuž pak přibyly texty o historické geografii, měšťanech a městských obcích a také výpravy do světa přemyslovských kn...SOUVISEJÍCÍ KNIHY