Jan Masaryk - Pravdivý příběh: filmová verze

Jan Masaryk - Pravdivý příběh: filmová verze - Michal Kolář, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Michal Kolář,
DIMENZE
7,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Jan Masaryk - Pravdivý příběh: filmová verze.pdf


Chcete si knihu přečíst?Jan Masaryk - Pravdivý příběh: filmová verze ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michal Kolář,. Číst Jan Masaryk - Pravdivý příběh: filmová verze Online je nyní tak snadné!

POPIS


O Janu Masarykovi už vyšla řada knih, a tak by se mohlo zdát, že k jeho portrétu není co dodat, že pohled na život tohoto muže stojícího uprostřed dění dvou osudových krizí, které v roce 1938 o deset let později klíčově ovlivnily vývoj našeho státu a národa, je vyčerpávající. Autoři „pravdivého příběhu“, prvního uceleného a dosud zřejmě nejobjektivnějšího životopisu Jana Masaryka, napsaného živým, čtivým stylem, nás přesvědčují o opaku. Na základě dostupné literatury, a především zevrubného prostudování dosud neznámých archivních pramenů, nám podávají nový, překvapivý portrét politika, který vedle své lidové, veřejností určené masky, měl ješte jinou tvář, temnější a složitější, a jehož rozporuplný život byl opředen mnoha idealizujícími mýty. Vedle neznámých faktů z jeho soukromého života, stejně jako ze života rodiny TGM; přináší kniha také zasvěcený pohled do zákulisí československé zahraniční politiky, na jejímž utváření se Jan Masaryk ve své době výrazně podílel. Podnětným a objevným líčením vztahu a vývoje meziválečné československé diplomacie, situace v západním odboji za druhé světové války nebo činnosti tzv. Národní fronty po roce 1945 vsazují autoři „pravdivý příběh“ Jana Masaryka do širších souvislostí našich i světových dějin. Po rozebraném prvním i druhém vydání vychází nyní kniha znovu, tentokrát doplněná o reflexi dosavadního stavu bádání o smrti Jana Masaryka.


...aryk - Pravdivý příběh: filmová verze Michal Kolář, Pavel Kosatík Jan Masaryk Pravdivý příběh ... Rozporuplný Jan Masaryk: Jeho filmová podoba má s ... ... . Michal Kolář, Pavel Kosatík. O Janu Masarykovi už vyšla řada knih, a tak by se mohlo zdát, že k jeho portrétu není co dodat, že pohled na život tohoto muže stojícího uprostřed dění dvou osudových krizí, které v roce 1938 o deset let později... Jan Masaryk (také Jan Garrigue Masaryk, 14. září 1886, Královské Vinohrady - 10. března 1948, Praha-Hradčany) byl československý diplomat ... Jan Masaryk - Wikipedie ... . září 1886, Královské Vinohrady - 10. března 1948, Praha-Hradčany) byl československý diplomat a politik, syn prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka.. Byl mimo jiné vyslancem v Londýně (1925-1938), ministrem zahraničí v londýnské exilové vládě, v první („košické") i druhé vládě Zdeňka ... Jan Masaryk - Pravdivý příběh. filmová verze - Michal Kolář, Pavel Kosat...SOUVISEJÍCÍ KNIHY