Zahrada jako mikrokosmos

Zahrada jako mikrokosmos - Dieter Storl Wolf | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Dieter Storl Wolf
DIMENZE
9,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Zahrada jako mikrokosmos.pdf


Chcete si knihu přečíst?Zahrada jako mikrokosmos ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Dieter Storl Wolf. Číst Zahrada jako mikrokosmos Online je nyní tak snadné!

POPIS


Zahrada může být pro člověka nejen zdrojem potravin a místem odpočinku, ale i pramenem poznání. Právě do takové nás zavádí kniha Wolfa-Dietera Storla Zahrada jako mikrokosmos, v níž se autor představuje nejen jako zkušený praktik-zahradník, ale také jako zasvěcený hermetik. V úvodu seznamuje s naukou o čtyřech živlech, éterných silách, alchymických procesech sal, merkur a sulfur, s učením o signaturách, duších zvířat, rostlin a kamenů. Poté uvádí čtenáře do tajů goetheanistické vědy a nově představuje evoluci života na Zemi, aby nakonec – očima hermetika, etnologa a hledače ducha – odpověděl na praktické otázky půdy, hnojení, plevelů, škůdců nebo osiva. Hlavní část knihy je věnována otázkám přírodního pěstování rostlin: Jaké kosmické vlivy působí na rostliny, jak má vypadat zahradníkův kalendář nebo zdali lze magicky ovlivňovat počasí. Důležité kapitoly se zaměřují na složení kompostu a kompostování, které autor přibližuje jako alchymický proces. Velmi cenné jsou stránky o smíšených kulturách, planých rostlinách v kuchyni, o komunikaci se škůdci, o hmyzu jako astrálním ohni, výrobě vlastních preparátů, tinktur a elixírů pro zahradu. Wolf-Dieter Storl se v knize dotýká i hlubokých mystérií zahrady a života, například možnosti transmutace prvků v rostlinách nebo komunikace s rostlinnými dévami. V závěru této ojedinělé publikace připomíná stále rostoucí problém – neblahý dopad obřího průmyslového zemědělství na naši společnost a vyčerpanou přírodu. Knihu Zahrada jako mikrokosmos by měl znát každý, kdo chce nejen pěstovat zdravou zeleninu a ovoce, ale také pronikat do tajemství života.


...ako mikrokosmos Autor: Wolf, Dieter Storl Nakladatel: Eminent EAN: 9788072811434 ISBN: 80-7281-143-6 Originál: Der Kosmos im Garten Překlad: Hradil, Radomil Popis: 1× kniha, vázaná, 392 stran, česky Rozměry: 16,5 × 23,5 cm Rok vydání: 2004 Rostliny jako léčitelé, jako zdroj obživy, jako dobrodinci, jako bohové a démoni - tato kniha nás seznamuje se všemi těmito aspekty a učí nás respektovat je a přijmout, že rostliny mají duši, vlastní povahu, a také osobnost, která nás může ovlivnit ... Zahrada jako mikrokosmos - Wolf-Dieter Storl — Kniha.cz ... .. ... Zahrada jako mikrokosmos Dieter Storl Wolf. Zahrada jako mikrokosmos. Zahrada může být pro člověka nejen zdrojem potravin a místem odpočinku, ale i pramenem poznání. Právě do takové nás zavádí kniha Wolfa-Dietera Storla Zahrada jako mikrokosmos, v níž se autor představu... Zahrada jako mikrokosm ... Kniha: Zahrada jako mikrokosmos (Wolf-Dieter Storl) | Martinus ... .. ... Zahrada jako mikrokosmos Dieter Storl Wolf. Zahrada jako mikrokosmos. Zahrada může být pro člověka nejen zdrojem potravin a místem odpočinku, ale i pramenem poznání. Právě do takové nás zavádí kniha Wolfa-Dietera Storla Zahrada jako mikrokosmos, v níž se autor představu... Zahrada jako mikrokosm...SOUVISEJÍCÍ KNIHY