Čarověník

Čarověník - Egon Wiener | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Egon Wiener
DIMENZE
9,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Čarověník.pdf


Chcete si knihu přečíst?Čarověník ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Egon Wiener. Číst Čarověník Online je nyní tak snadné!

POPIS


Známý liberecký publicista a sběratel ve své již desáté knize zavede čtenáře opět do vzpomínek na své dětství a mládí na severu Čech. Příběhy, které vypráví, zažili možná všichni dříve narození, jen na ně ve shonu všedních starostí zapomněli. Kniha je doplněna dobovými fotografiemi a pohledy, které názorně ilustrují dobu. Profesor Jan Pirk na deskách knihy píše: Když jsem přemýšlel o této knížce, uvědomil jsem si, že by vlastně mohla mít podtitul „Budíkem našich vzpomínek“. Protože věci, které jsou v ní popisovány, jsme my starší prožili, ale často byly v naší paměti někam zasunuty a je velice hezké a užitečné si je připomenout. Mladým lidem by pak měla ukázat, jak to dříve bylo, jaké starosti a radosti jsme měli. Protože, kdo nezná svoji minulost, nemá ani budoucnost. Ale nejen vzpomínky na věci dávno, ještě dávněji, ale i ne tak dávno minulé, jsou obsahem této knížky. Jsou zde i úvahy a moudra o jevech a událostech člověka, který toho „už hodně pamatuje“ a je ochoten se o své zkušenosti a postřehy s námi podělit. Knížka se nedá přečíst na jedno posezení. Podle mě by bylo ideální, kdyby mohly jednotlivé vzpomínky vycházet každý den ve vašem oblíbeném deníku, a tak byste si je mohli v klidu vychutnat. Ale nebojte se. Knížka je roztomilá, zajímavá a poučná.


...ík je chomáčovitá nebo metlovitá znetvořenina na stromech a keřích, která je tvořena hustěji nahloučenými větvičkami, často odlišného zabarvení, tvaru a uspořádání olistění (jehlic) ... Čarověníky ... .. Netypický růst částí rostlin může být vyvolán onemocněním, která způsobují např. rez jedlová (Melampsorella caryophyllacearum), vřeckaté houby rodu kadeřavka ... Čarověník najdete na stromech a keřích. Jedná se o chomáčovitou či metlovitou znetvořeninu tvořenou hustěji nahloučenými větvičkami, často odlišného zabarvení, tvaru a uspořádání olistění (jehlic). Picea abies Skály je kr ... Čarověník - České nápady cz ... . Jedná se o chomáčovitou či metlovitou znetvořeninu tvořenou hustěji nahloučenými větvičkami, často odlišného zabarvení, tvaru a uspořádání olistění (jehlic). Picea abies Skály je krásný, pomalu rostoucí čarověník smrku, vhodný do malých zahrad a nádob. 4- letý roubovanec,cena 290,- kč picea abies Skály 242,00 Kč bez DPH 290,00 Kč s DPH Media in category "Witch's broom" The following ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY