Mistr a Markétka

Mistr a Markétka - - | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Mistr a Markétka.pdf


Chcete si knihu přečíst?Mistr a Markétka ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Mistr a Markétka Online je nyní tak snadné!

POPIS


Bulgakovovo vrcholné a poslední dílo, které autorovi právem získalo světovou proslulost. V Bulgakovově groteskním mnohavrstevném mystériu se rozvíjí a prolíná více rovin: je stejně tak fantaskním a symbolickým obrazem doby jako realistickým vylíčením dusné atmosféry Moskvy 20. a 30. let, biblickým apokryfem, eschatologickou vizí i ostrou satirou na poměry. Svůj „příběh novodobého Fausta“ začal Bulgakov psát v roce 1929 a poslední úpravy diktoval, už slepý, své ženě pět dní před smrtí roku 1940… Mistr a Markétka vychází v novém překladu Libora Dvořáka ve čtvrtém vydání.


...a Markétka je román ruského spisovatele Michaila Bulgakova ... Mistr a Markétka (Michail Bulgakov) | Detail knihy | ČBDB.cz ... . Byl napsán v letech 1928 až 1940. Obsahuje dvě části, třicet dvě kapitoly a epilog Faktografie. Michail Bulgakov začal na knize pracovat v roce 1928. První verze nesly názvy Černý mág (Черный маг), ... ... Kniha: Mistr a Markétka Autor: Michail Bulgakov Přidal(a): Eliona Zasazení autora do doby: Román vznikal v době, kdy byl Bulgakovl v sovětském impériu nežádoucím autorem. Jeho hry se nehrály, prózy nepublikovaly. Byl jeho posled ... Mistr a Markétka - rozbor díla k maturitě | Rozbor-dila.cz ... . Jeho hry se nehrály, prózy nepublikovaly. Byl jeho posledním dílem, shrnutím jeho života, řešil osud umělce (Mistra) vyvrženého totalitním systémem. MISTA MARKETKA byl psán uprostřed stalinského teroru a lze ho tedy považovat za alegorický obraz autorovy současnosti. podoba s Faustem - hlavní dvojice obou románů (Mistr+Markétka a Faust+Markétka) jsou téměř stejné, Faust i Mistr jsou nadaní lidé s velkými ideály,...SOUVISEJÍCÍ KNIHY