Život svaté Kateřiny

Život svaté Kateřiny - - | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Život svaté Kateřiny.pdf


Chcete si knihu přečíst?Život svaté Kateřiny ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Život svaté Kateřiny Online je nyní tak snadné!

POPIS


Stěžejní dílo české hagiografické literatury, veršovaná legenda Život svaté Kateřiny, datovaná do třetí čtvrtiny čtrnáctého století, se vyznačuje nejen promyšlenou instrumentací textu, alegoričností, obrazným viděním a barevnou symbolikou, ale též úsilím o psychologickou motivaci jednání a prostoupením jevového a duchovního světa. Reeditovaný svazek umožňuje dnešnímu čtenáři vnímat půvabný příběh duchovní lásky v původním staročeském znění, které k vydání připravil Eduard Petrů podle kritického vydání Václava Vážného, a současně ho v zrcadlovém uspořádání porovnat se zdařilým moderním překladem Jiřího Pelána.


...vaté Kateřiny je klíčové středověké dílo hagiografické literatury ... Život svaté Kateřiny - neznámý | Databáze knih ... .Jedná se o českou veršovanou skladbu, nazývanou někdy také Větší nebo Stockholmská legenda nebo také Legenda o svaté Kateřině.. Vypravuje o dceři krále Kateřině, která je velmi krásná, ctnostná a moudrá.Odmítne sňatek s pohanským císařem Maxenciem, na radu poustevníka přijímá ... Kniha: Legenda o sv. Kateřině. Autor: Neznámý autor Přidal(a): Liška písemně ¾ 14. st ... Historie - Oficiální stránky města Hora Svaté Kateřiny ... . Kateřině. Autor: Neznámý autor Přidal(a): Liška písemně ¾ 14. st.-dochovala se v opisu z 15. st . Literární teorie-forma 1) Obecná charakteristika-písemně a) Literární druh+d:lyricko-epická skladba. b) Literární žánr+df+d: legenda -pochází z latinského legere, což znamená„to, co má být čteno" je epický literární druh, pojednávající ... Život svaté Kateřiny je česká veršovaná skladba. Jméno autora je neznámé. Vypravuj...SOUVISEJÍCÍ KNIHY