Chalupy v Čechách na historických stavebních plánech

Chalupy v Čechách na historických stavebních plánech - Martin Ebel, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Martin Ebel,
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Chalupy v Čechách na historických stavebních plánech.pdf


Chcete si knihu přečíst?Chalupy v Čechách na historických stavebních plánech ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martin Ebel,. Číst Chalupy v Čechách na historických stavebních plánech Online je nyní tak snadné!

POPIS


Existence původních plánů pro historické vesnické stavby – tedy projektů pro lidovou architekturu – byla donedávna prakticky neznámá. Pro zájemce o studium historické architektury jsou tyto plány jistě překvapivým pramenem poznání jako pozoruhodně úsporné grafické podklady pro vytvoření často náročných a kvalitních staveb, a také jako působivá a půvabná výtvarná díla. Studium těchto plánů a jejich doprovodných spisů výrazně obohacuje naše vědomosti o historických stavbách tohoto druhu, a to i proto, že zachycuje velmi důležité, přelomové etapy jejich vývoje – přechod z dřevěného na zděné provedení na počátku 19. století a proměnu vytápěcího systému v polovině tohoto věku. Zajímavá pro srovnání s nedávnou a současnou etapou přestavby našeho venkova je i skutečnost, jak tradiční vesnická tvorba přestála velké proměny v 19. století vlastně bez zásadní ztráty kontextu ve svém typologickém i hmotovém řešení. Pro naše porozumění těmto stavbám jsou tyto stavební plány důležité i proto, že zachycují zobrazené objekty v jejich nenarušené „původní“ podobě, tedy nikoli znejasněné mladšími úpravami jako na skutečných stavbách. Tím se současně stávají cenným pramenem pro citlivé opravy a rekonstrukce venkovských staveb a možná i inspirací pro stavby nové. Knihu tvoří regionálně roztříděný katalog více než dvou set původních stavebních plánů – projektů pro lidové stavby z konce 18. a průběhu 19. století. Tento atraktivní a objevný, dosud prakticky neznámý materiál se zasvěcenými průvodními texty poskytuje mimořádnou možnost lépe porozumět těmto stavbám všem zájemcům a uživatelům – milovníkům historické architektury a zejména majitelům rekreačních chalup.


...y v Čechách na historických stavebních plánech Autor: Ebel, Martin a Škabrada, Jiří Nakladatel: Argo EAN: 9788025713587 ISBN: 978-80-257-1358-7 Popis: 1× kniha, vázaná, 272 stran, česky Rozměry: 25 × 17,3 cm Rok vydání: 2014 (1 ... Kniha Chalupy v Čechách na historických stavebních plánech ... ... . vydání) Chalupy v Čechách na historických stavebních plánech II. Autor: Ebel, Martin a Škabrada, Jiří Nakladatel: Argo EAN: 9788025720028 ISBN: 978-80-257-2002-8 Popis: 1× kniha, vázaná, 248 stran, česky Rozměry: 24,8 × 17,5 cm Rok vydání: 2016 Objednávejte knihu Chalupy v Čechách na historických stavebních plánech v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Kupte knihu Cha ... Chalupy v Čechách na historických stavebních plánech ... ... .cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Kupte knihu Cha...SOUVISEJÍCÍ KNIHY