Já, François Villon

Já, François Villon - Jean Teulé | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jean Teulé
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Já, François Villon.pdf


Chcete si knihu přečíst?Já, François Villon ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jean Teulé. Číst Já, François Villon Online je nyní tak snadné!

POPIS


Drsná, ale o to pravdivější románová biografie básníka a dobrodruha se v mnohém liší od idealizovaných životopisů z poslední doby. François Villon, jehož otce oběsili a matku ponižovali, si užíval života v prostředí pařížské spodiny, lhal a kradl, ale jako chráněnec kněze také studoval na univerzitě a stýkal se se šlechtici a vzdělanci. Barvitě napsaný portrét představuje Villona jako rozporuplného člověka, jemuž nebyl žádný cit cizí, od těch nejnižších až po ty vznešené. Jako první z prokletých básníků vytyčil pro mnohé pozdější mistry francouzského verše trnitou cestu absolutní svobody. Za románovou biografii Françoise Villona získal Jean Teulé Cenu za životopisný román.


...ois Villon (pronounced [fʁɑ̃swa vijɔ̃] in modern French; in fifteenth-century French, [frɑnswɛ vilɔn], c ... François Villon - Závěť (Velký testament) (3) | Čtenářský ... ... . 1431 - c. 1463), is the best known French poet of the Late Middle Ages.A ne'er-do-well who was involved in criminal behavior and had multiple encounters with law enforcement authorities, Villon wrote about some of these experiences in his poems. François Villon, jehož otce oběsili a matku ponižovali, si užíval života v prostředí pařížské spodiny, lhal a kradl, ale jako chráněnec kněze také studoval na univerzitě a stýkal se se šlechtici a vz dělanci. Barvitě napsaný portrét představuje Villona jako rozporuplného člověka, jemuž nebyl žádný cit cizí ... François Villon | French poet | Britannica ... . Barvitě napsaný portrét představuje Villona jako rozporuplného člověka, jemuž nebyl žádný cit cizí, od ... Studijní materiál Závěť (Velký testament) - rozbor díla k maturitě (2) už se na Tebe teší v rubrice Mat...SOUVISEJÍCÍ KNIHY