Já, Giuseppina Verdi

Já, Giuseppina Verdi - Karine Micard | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Karine Micard
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Já, Giuseppina Verdi.pdf


Chcete si knihu přečíst?Já, Giuseppina Verdi ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karine Micard. Číst Já, Giuseppina Verdi Online je nyní tak snadné!

POPIS


Giuseppina Strepponiová byla krásná a slavná. Patřila k největším a nejobdivovanějším operním pěvkyním své doby, zpívala v operách Belliniho, Donizettiho a dalších autorů, měla řadu milenců a s jedním z nich dokonce dvě děti. Na vrcholu své slávy se setkala s tehdy ještě neznámým skladatelem Giuseppem Verdim a zrodila se celoživotní láska. Záhy však přišla o příliš namáhaný hlas a po zbytek života byla múzou a manželkou Verdiho a matkou jeho dětí.


...ina Strepponi Verdi, Giuseppe Verdin vaimo, kuoli 1897 ... Karine micard ja giuseppina verdi | HLEDEJCENY.cz ... . Verdi kuoli 27. tammikuuta 1901 . Hänen hautajaisensa olivat vaatimattomat: yksi pappi, yksi risti, yksi kynttilä, ei musiikkia. Clelia Maria Josepha (Giuseppina) Strepponi (8 September 1815 - 14 November 1897) was a nineteenth-century Italian operatic soprano of great renown and the second wife of composer Giuseppe Verdi.. She is often credited with having contributed to Verdi's first successes, starring in a number of his early operas, including the role of Abigaille in the world premiere of Nabucco in 1842. Já, Giuseppina Verdi Karine Micard Nakladatel: Mott ... Já, Giuseppina Verdi - Karine Micard | Kniha na Alza.cz ... . Já, Giuseppina Verdi Karine Micard Nakladatel: Motto 2016 Kniha Já, Giuseppina Verdi Přidat komentář. 4444913. 26.10.2019. Pr...SOUVISEJÍCÍ KNIHY