Magie v zrcadle vědy a pseudovědy

Magie v zrcadle vědy a pseudovědy - Josef Veselý | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Josef Veselý
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Magie v zrcadle vědy a pseudovědy.pdf


Chcete si knihu přečíst?Magie v zrcadle vědy a pseudovědy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef Veselý. Číst Magie v zrcadle vědy a pseudovědy Online je nyní tak snadné!

POPIS


Tato publikace mapuje některé více či méně bludné cesty vědy ve vztahu k magii. Čtenář se nejprve seznámí se dvěma biofyzickými teoriemi, dále s filosofickou spekulací, psychofyzickými teoriemi, statí pojednávající o názorech Ernsta Schertela, které jako jediné ze zde prezentovaných myšlenkových koncepcí si do značné míry podržely platnost dodnes. Studii uzavírají dva přídavky. První tlumočí myšlenky hygienika Eduarda Reicha, druhý upozorňuje na pozapomenutého českého hermetika Jana Iglauera. Autor na těchto příkladech ukazuje, že mnohé vědecké teorie bývají časem opuštěny a zapomenuty, případně vykázány do oblasti pseudovědy a nahrazeny jinými teoriemi. Kniha je určena duchovně orientovaným čtenářům z řad okultistů i vědců a všem zájemcům o historii lidského poznání.


...zrcadle vědy a pseudovědy Autor: Veselý, Josef Nakladatel: Vodnář EAN: 9788074391149 ISBN: 978-80-7439-114-9 Popis: 1× kniha, vázaná, 200 stran, česky Rozměry: 15 × 21,5 cm Rok vydání: 2016 (1 ... Veselý, Josef Magie levně | Mobilmania zboží ... . vydání) Magie v zrcadle vědy a pseudovědy Praha: Vodnář, 199 s. ISBN: 978-80-7439-114-9 Michaela Žáková, FF MU, Ústav religionistiky e-mail: [email protected] Josefa Veselého, hermetika a signatáře Charty 77, znají především čtenáři zabývající se, ať už vědecky či nevědecky, tématem okultismu, magie a satanismu. Hledáte Magie v zrcadle vědy a pseudovědy od Josef Veselý? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR Kniha: Magie v zrcadle vědy a pseudovědy Autor: ... Magie v zrcadle vědy a pseudovědy - Josef Veselý | Knihy ... ... . Hledáte Magie v zrcadle vědy a pseudovědy od Josef Veselý? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR Kniha: Magie v zrcadle vědy a pseudovědy Autor: Josef Veselý Autor na příkl...SOUVISEJÍCÍ KNIHY