Realitou k tvorbě

Realitou k tvorbě - Alexej Mikulášek | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Alexej Mikulášek
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Realitou k tvorbě.pdf


Chcete si knihu přečíst?Realitou k tvorbě ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Alexej Mikulášek. Číst Realitou k tvorbě Online je nyní tak snadné!

POPIS


Výbor z literárně kritické tvorby Alexeje Mikuláška přinášející studie, eseje, recenze a další kritické žánry. První kapitola je věnována technice modelace, tedy literárně stylizovaným konfrontacím hledisek, jimž je společná předsudečnost a stereotypnost (přednastavené vzorce o „komunistickém zlu“).Druhá kapitola analyzuje především tvorbu autorů stojících mimo hlavní proud poezie, tedy autorů domněle „odsunutých do bezvýznamnosti“ (J. Pelc, M. Černík, K. Sýs), na okrajinebo problematizovaných, a to v prostředí českém i slovenském (P. Janík, J. Tužinský, J. Majerník). Autor mj. doceňuje žánr aforismu jako útvaru povýtce literárního (I. Fontana), ba poetického (K. Sýs, J. Žáček). Třetí kapitola je věnována problematice česko-německo-židovské, navazuje přímo na projekt Literatury s hvězdou Davidovou a podrobuje mj. kritice názor o „vražednosti asimilace“. Autor se inspiroval kritickou tvorbou Bedřicha Václavka a jeho analýzami Od umění k tvorbě a Tvorbou k realitě; jeho marxistickou metodologii však spojuje s novějšími metodami interpretace literárního díla.


...ealitou k tvorbě - Alexej Mikulášek. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu ... PDF Užitečné typy k tvorbě PA kostýmu - Junktown ... . Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... Recenze Realitou k tvorbě (Humanisti.sk, 9. 11 .2016) Alexej Mikulášek: Florianovo varování. Recenze Polní trávy (Literatura, umění, kultura 45/2016) Три наших автора в чешском сборнике. Připomínka Almanachu Kmene 2016 (Пражский экспресс, 24. 11. Recenze Realitou k tvorbě ... Kniha: Realitou k tvorbě - Alexej Mikulášek | Knihy.ABZ.cz ... . Připomínka Almanachu Kmene 2016 (Пражский экспресс, 24. 11. Recenze Realitou k tvorbě (Humanisti.sk, 9. 11 .2016) Alexej Mikulášek: Florianovo varování. Recenze Polní trávy (Literatura, umění, kultura 45/2016) Три наших автора в чешском сборнике. Připomínka Almanachu Kmene 2016 (Пражский экспресс, 24. 11. Realitou k tvorbě Autor: Mikuláše...SOUVISEJÍCÍ KNIHY