Vyšehradští jezdci

Vyšehradští jezdci - Stanislav Beran | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Stanislav Beran
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Vyšehradští jezdci.pdf


Chcete si knihu přečíst?Vyšehradští jezdci ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Stanislav Beran. Číst Vyšehradští jezdci Online je nyní tak snadné!

POPIS


Dramatický příběh z padesátých let ve zpracování mladého českého prozaika. Co mohou mít společného protinacistický odbojář ze skupiny Tři králové, sedmnáctiletý člen pražského pouličního gangu, odsouzený za „protistátní činnost“ do uranových dolů, a po slávě toužící básník? Snad víc než město a čas, v němž se protnuly jejich osudy. Krátce po Vítězném únoru si režim posvítil i na takzvané malé ryby. Spolu s politickou opozicí, kněžími a vojáky ze západní fronty tak končili v lágrech i bezvýznamní zlodějíčci, obdivovatelé jazzu a západní módy, v dobové propagandě nazývaní „pásci“. V červnu roku 1953 byli členové gangu Vyšehradští jezdci zatčeni a brzy se konalo soudní přelíčení. Přísné tresty měly být varováním pro ostatní prozápadně orientovanou mládež. Zveličování jejich „protistátní činnosti“ v tehdejších médiích mělo však efekt právě opačný. Vyšehradští jezdci se stali legendou, byť dnes už upadli do zapomnění. Svorníkem románu je prostor Prahy. Její místa i postavy, o kterých se v žádném turistickém průvodci nedočteme. Přes temný příkrov společenské reality se Beranovi hrdinové pokoušejí nalézt alespoň trochu nestádní způsob života. Za pár doušků svobody však zaplatí krutou daň.


...radští jezdci (někdy též známí jako Královští Vyšehradští jezdci) byl pouliční gang pražské mládeže v první polovině 50 ... Nokturno.net - Kralovští Vyšehradští jezdci - Libreto komplet ... . let 20. století, skupina mladých pražských delikventů, původně z řad tzv.pásků.Jejich exemplární soudní potrestání dobová komunistická propaganda jednostranně paušálně prezentovala jako učebnicový příklad úpadku mládeže ... Kozinova parta ani Vyšehradští jezdci neměli žádnou klubovnu, kde by se scházeli a hlasovali o tom, koho zmlátí nebo co ukradnou příště. Víc záleželo na tom, kdy a kde se příště opijí a komu rupne v makovici prvnímu. Právě alkohol bývá zmiňován na stránkách ... Skutečný příběh vyšehradských jezdců | Reflex.cz ... . Víc záleželo na tom, kdy a kde se příště opijí a komu rupne v makovici prvnímu. Právě alkohol bývá zmiňován na stránkách trestního spisu velice často. Královští vyšehradští jezdci. Skupina sígrů, která se v padesátých letech stala legendou. Frajírci, rebelové, rváči. Byli postrachem coby zločinci, ale pro některé se stali symbolem revolty proti stalinistům. Nejd...SOUVISEJÍCÍ KNIHY