Spojenci na celý život: Proč bychom měli bakterie považovat za své přátele

Spojenci na celý život: Proč bychom měli bakterie považovat za své přátele - Richard Friebe, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Richard Friebe,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Spojenci na celý život: Proč bychom měli bakterie považovat za své přátele.pdf


Chcete si knihu přečíst?Spojenci na celý život: Proč bychom měli bakterie považovat za své přátele ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Richard Friebe,. Číst Spojenci na celý život: Proč bychom měli bakterie považovat za své přátele Online je nyní tak snadné!

POPIS


Mikrobi jsou pro nás životně důležití. Donedávna však měli velmi negativní pověst. Autoři knihy „Spojenci na celý život“ však velmi čtivou a srozumitelnou formou vysvětlují, proč bychom měli považovat bakterie za své přátele, a ne škůdce, jak si dodnes někteří lidé myslí. Bakterie – pomocníci, nebo škůdci pro lidské tělo? Je přirozené, že mezi mnoha tisíci dobrými zárodky se nachází vždy i několik patogenů – v tom je to s bakteriemi stejné jako i s jinými organismy, zvířaty či lidmi. Lidé si ve 20. století zvykli bojovat s bakteriemi na všech frontách – antibiotiky, dezinfekčními prostředky, atd. To je ovšem podle rostoucího počtu lékařů a vědců holý nesmysl. Lidské tělo i s jeho spoluobyvateli – bakteriemi je dobře vyladěným ekosystémem, pro nějž jsou antibiotika něco jako ekologická katastrofa. Bakterie v lidském těle – předmět aktuálního vědeckého výzkumu. Autoři knihy „Spojenci na celý život“ nám otevírají dveře do jedné z posledních dosud neprobádaných krajin – lidského mikrobiomu. Seznamují čtenáře s nejnovějšími vědeckými poznatky týkajícími se bakteriálního osídlení lidského těla, srovnávají nejrůznější názory a teorie vědců odlišného zaměření a upozorňují na to, čemu by bylo potřeba věnovat v budoucnu větší pozornost. Prestižní knižní ocenění. Tato kniha získala nominaci na Vědeckou knihu roku 2014 – titul udělovaný časopisem Bild der Wissenschaft.


... jsou pro nás životně důležití. Donedávna však měli velmi negativní pověst ... Miroslav Hubáček | Martinus ... . Autoři knihy „Spojenci na celý život" však velmi čtivou a srozumitelnou formou vysvětlují, proč bychom měli považovat bakterie za své přátele, a ne škůdce, jak si dodnes někteří lidé myslí.. Bakterie - pomocníci, nebo škůdci pro lidské tělo? Všechny informace o produktu Kniha Spojenci na celý život Proč bychom měli bakterie považovat za své přátele - Hanno Charisius, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Spojenci na celý život Proč bychom měli bakterie považovat za své přátele - Hanno Charisius. Mikrobi jsou pro nás životně důležití. Donedávna však měli velmi negativn ... Spojenci na celý život - Proč bychom měli bakterie ... ... . Mikrobi jsou pro nás životně důležití. Donedávna však měli velmi negativní pověst. Autoři knihy "Spojenci na celý život" v...SOUVISEJÍCÍ KNIHY