Mozek a vědomí: aneb Role mozku ve vzniku lidské identity

Mozek a vědomí: aneb Role mozku ve vzniku lidské identity - Patricia Churchlandová | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Patricia Churchlandová
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Mozek a vědomí: aneb Role mozku ve vzniku lidské identity.pdf


Chcete si knihu přečíst?Mozek a vědomí: aneb Role mozku ve vzniku lidské identity ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Patricia Churchlandová. Číst Mozek a vědomí: aneb Role mozku ve vzniku lidské identity Online je nyní tak snadné!

POPIS


Co se stane, když přijmeme jako fakt, že vše, co si myslíme a cítíme, nevychází z nehmotné duše, ale z elektrochemické aktivity našeho mozku? V tomto inspirativním příběhu založeném na vědeckých poznatcích i osobních zkušenostech staví průkopnice neurofilozofie Patricia S. Churchlandová filozofii mysli na biologické základy. Nabízí jasné vysvětlení neuronálních mechanismů v pozadí lidské identity a ukazuje, jak nejnovější výzkumy vědomí, paměti a svobody vůle poskytují nový pohled na prastaré filozofické, etické a duchovní otázky: Co formuje naši osobnost? Jak vysvětlíme zážitky blízkosti smrti? Jak se rozhodujeme? Proč máme empatii? Nové vědecké objevy také přinášejí vhled do fascinující škály každodenních dilemat – například zda je možné přisuzovat mladistvým zodpovědnost za jejich činy nebo zda má pacient v kómatu ještě nějaké Já. Pochopení, že náš mozek je základem naší identity, nás vysvobozuje z pout pověr a mýtů. Umožňuje nám brát se vážně jako produkty evolučních mechanismů, minulých zkušeností a společenských vlivů. Také nám dává naději, že budeme moci vyléčit některé vážné choroby, a pokud ne, alespoň je dokážeme se soucitem pochopit.


...ul: aneb Role mozku ve vzniku lidské identity Nabízí jasné vysvětlení neuronálních mechanismů v pozadí lidské identity a ukazuje, jak nejnovější výzkumy vědomí, paměti a svobody vůle poskytují nový pohled na prastaré ... Test apercepce ruky v psychodiagnostické praxi. Nové ... ... ... Elektronická kniha Mozek a vědomí Patricia Churchlandová - Mozek a vědomí ... Ukázky. Ukázka epub Ukázka mobi Ukázka pdf Ke stažení. Mozek a vědomí: aneb Role mozku ve vzniku lidské identity. Patricia Churchlandová Nakladatel: ... Mozek a vědomí aneb Role mozku ve vzniku lidské identity. Přidat recenzi Autoři; Mozek a vědomí: aneb Role mozku ve vzniku lidské identity. ... Mozek a vědomí aneb Role mozku ve vzniku li ... Dybbuk - knihy | Databáze knih ... . Patricia Churchlandová Nakladatel: ... Mozek a vědomí aneb Role mozku ve vzniku lidské identity. Přidat recenzi Autoři; Mozek a vědomí: aneb Role mozku ve vzniku lidské identity. ... Mozek a vědomí aneb Role mozku ve vzniku lidské identity. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata ... Mozek a vědomí Autor: Churchlandová, Patricia Nakladatel: Dybbuk EAN: 9788...SOUVISEJÍCÍ KNIHY