Město

Město - Valerjan Pidmohylnyj | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Valerjan Pidmohylnyj
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Město.pdf


Chcete si knihu přečíst?Město ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Valerjan Pidmohylnyj. Číst Město Online je nyní tak snadné!

POPIS


Román Město, přelomové dílo význačného ukrajinského prozaika Valerjana Pidmohylného (1901—1937), se odehrává v Kyjevě poloviny dvacátých let, má však nadčasový námět — je to věčný příběh mladého muže hledajícího si své místo v životě. Do Kyjeva přijíždí studovat Stepan Radčenko, účastník revolučních bojů a činorodý venkovský ekonom. Ač jeho první setkání s městskou kulturou poznamenává neporozumění, brzy se v něm probudí vášeň pro literaturu, jež se mu stane posláním, ale i výnosnou profesí. Město už nechce změnit, naopak, sám se mu přizpůsobuje. Jeho přerod z idealistického venkovana v úspěšného spisovatele a snad poněkud cynického městského intelektuála provázejí také vztahy se ženami. Ty pro něj spíše než rovnocennými partnerkami jsou zdrojem uspokojení a pomyslnými příčkami, umožňujícími mu lépe zapadnout do městského života. Pidmohylnyj byl v roce 1934 uvězněn a o tři roky později popraven. Stal se jednou z mnoha obětí represí, jimž byla v SSSR během třicátých let ukrajinská kultura vystavena. Jeho Město, které až do konce osmdesátých let nemohlo znovu vyjít, se stalo jedním z nejdůležitějších ukrajinských románů dvacátého století.Napsáno je svěžím, čtivým stylem, neschází mu ale ani propracovaná kompozice, v níž autor zúročil své zkušenosti překladatele stěžejních děl francouzské literatury. Díky tomu si jeho román dodnes zachoval čtenářskou přitažlivost a na Ukrajině vychází ve stále nových vydáních.


...to-Slavic *město. Pronunciation . IPA : /ˈme̞s ... Michajlov - Město (prod. DJ Wich) - YouTube ... .to̞/ Hyphenation: mes‧to; Noun . mesto n (genitive singular mesta, nominative plural mestá, genitive plural miest, declension pattern of mesto) city; town; Declension Město Kdyně. 829 likes · 138 talking about this · 20 were here. Na této stránce získáte informace o dění ve městě Kdyně, především informace z radnice. Chceme vám, občanům, být blíž a komunikovat o... Město Lanžhot, Lanzhot, Jihomoravký Kraj, ... mesto - Wiktionary ... ... Město Lanžhot, Lanzhot, Jihomoravký Kraj, Czech Republic. 2.4K likes. informace o městě Lanžhot Czech: ·city (large settlement)··city, town ... Definition from Wiktionary, the free dictionary The New Town (Nové Město) was established and designed by Charles IV in 1348.The town was first planned in the surroundings of three large markets; the Hay and S...SOUVISEJÍCÍ KNIHY