Arabské jaro

Arabské jaro - Miloš Mendel | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Miloš Mendel
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Arabské jaro.pdf


Chcete si knihu přečíst?Arabské jaro ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miloš Mendel. Číst Arabské jaro Online je nyní tak snadné!

POPIS


Eufemistický výraz „arabské jaro“ se stal všeobecně užívaným klišé pro politický a ideologický vývoj v zemích Blízkého východu a severní Afriky od ledna 2011. Jaký proces se tehdy začal v některých oblastech odvíjet? Autor nabízí českému čtenáři koncizní a syntetický výklad o historickém, sociálním a kulturním pozadí současného vývoje na Blízkém východě. Podává výklad specifických rysů arabské politické kultury, problematiky lokálních identit tamějších společností, odlišností oblastí arabského světa a konfrontace „sekulárních“ ideologií autoritářských režimů a tradičních monarchií s nevyhnutelným procesem islamizace arabských společností, a to v kontextu mezinárodní politiky od dob kolonialismu až do žhavé současnosti.


...é jaro. Historické a kulturní pozadí událostí na Blízkém východě ... Dějiny a současnost, Arabské jaro ... . Praha: Academia, 2015. 352 s. ISBN 978-80-200-2474-9. ČERNÝ,Karel.VELKÁ BLÍZKOVÝCHODNÍ NESTABILITA. Arabské jaro, porevoluční chaos a nerovnoměrná modernizace 1950-2015.Praha: NLN,s.r.o.,2015. 577 s. ISBN 978-80-7422-595-6 V Egyptě probíhaly od 25. ledna 2011 demonstrace jako výraz protestu proti stávajícímu režimu a bývalému prezidentovi Muhammadu Husnímu Mubarakovi.Jedna z největších demonstrací se odehrála 28. ledna 2011.Protestů ... Na Blízký východ přišlo nové arabské jaro, je otřesem ... ... .Jedna z největších demonstrací se odehrála 28. ledna 2011.Protestů se zúčastnily desetitisíce lidí, v Káhiře demonstranti zapálili sídlo vládnoucí Národní demokratické strany. ... Discord: https://discord.gg/q6kYNk5 Když máme problém, tak je před jeho řešením důležité zjistit jeho příčinu. V...SOUVISEJÍCÍ KNIHY