Myanmar (Barma)

Myanmar (Barma) - Gavin Thomas | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Gavin Thomas
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Myanmar (Barma).pdf


Chcete si knihu přečíst?Myanmar (Barma) ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Gavin Thomas. Číst Myanmar (Barma) Online je nyní tak snadné!

POPIS


Myanmar (dřívější Barma) je známý tisícovkami zlatých pagod a sochami obřích Buddhů. V posledních letech se právem stává turistickým hitem jihovýchodní Asie a po desetiletích totalitní nadvlády se otevírá západnímu světu, i když okovy pevného režimu jsou stále patrné. V Myanmaru najdete jedny z nejúchvatnějších památek světa, ať už je to známá Šweitigoumská pagoda, Zlatá skála či stovky starobylých chrámů, rozesetých v divočině v bývalé mocné říši Bagan. Bohatá a různorodá příroda okouzlí úrodnými pláněmi podél řeky Iravádí, neprostupnými pralesy i sněhem pokrytými vrcholky Himálaje, které tvoří severní hranici země. Jižní část Myanmaru oslní pobřežím s ostrůvky a plážemi s bílým pískem, které jako by byly připomínkou ztraceného ráje. To vše doplňují usměvaví Barmánci, patřící k nejpřívětivějším Asiatům. Průvodce Myanmar (Barma) obsahuje deset kapitol. V úvodní části se seznámíte s největšími pozoruhodnostmi země a dalšími základními informacemi. Následuje sedm místopisných kapitol, které postupují od bývalého hlavního města Yankounu na jihu země směrem k severu, k těžko přístupným místům autonomního Kačjinského státu sousedícího s Čínou. Závěrečná část přináší souvislosti o historii země, zdejší přírodě i kultuře. Stručný slovníček barmštiny seznamuje se základními výrazy tohoto nejrozšířenějšího myanmarského jazyka. Průvodce doprovázejí nádherné fotografie, přehledné mapky i dobře propojené odkazy.


... (English pronunciation below; Burmese: မြန်မာ, ) or Burma (see §Etymology), officially the Republic of the Union of Myanmar, is a country in Southeast Asia ... Myanmar country profile - BBC News ... .Myanmar is bordered by Bangladesh and India to its northwest, China to its northeast, Laos and Thailand to its east and southeast, and the Andaman Sea and the Bay of Bengal to its south and southwest. The Myanmar Department of Meteorology and Hydrology has a color- coded system for storm systems: red for storms approaching landfall in Burma, orange for storms moving towards Burma, yellow for developing storms, and brown for current storms. The Myanmar Army (Burmese: တပ်မတော်(ကြည်း), pronounced [taʔmədɔ̀ tɕí]) is the largest branch of the Armed Forces of Myanmar (Burma) and ... Myanmar (Burma) News Coverage | Myanmar News.Net ... . The Myanmar Army (Burmese: တပ်မတော်(ကြည်း), pronounced [taʔmədɔ̀ tɕí]) is the largest branch of the Armed Forces of Myanmar (Burma) and has the primary responsibility of conducting land-based military operations. The Myanmar Army maintains the second largest active...SOUVISEJÍCÍ KNIHY