Domažlice: Osvobození 1945

Domažlice: Osvobození 1945 - Bohuslav Balcar | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Bohuslav Balcar
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Domažlice: Osvobození 1945.pdf


Chcete si knihu přečíst?Domažlice: Osvobození 1945 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Bohuslav Balcar. Číst Domažlice: Osvobození 1945 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Domažlice bylo prvním ryze českým městem osvobozeným americkou armádou – její slavnou 2. pěší divizí, mající ve znaku na rukávové nášivce indiánskou hlavu. Mimo-řádně zajímavé vzpomínky zkroniky jednoho z domažlických rodáků. Na osvoboze-ní okolí Domažlic – tedy horního i dolního Chodska i dalších míst dnešního Do-mažlicka se ale podílely i další jednotky US Army a dokonce i jiných národů. Toto osvobozování ale neprobíhalo jako „spanilá jízda“. Na území Domažlicka došlo vzávěrečných dnech války ktěžkým střetnutím US Army snepřítelem. Nakonec se zde americké armádě vzdala jedna z doposud nejsilnějších a nejvíce bojeschop-ných německých jednotek – 11. pancéřová divize Wehrmachtu. Bohatá fotopříloha.


...lice: Osvobození 1945 je skvělá kniha ... PDF Liberation - Velvyslanectví USA v České republice ... . Tuto knihu napsal autor Bohuslav Balcar. Přečtěte si s námi knihu Domažlice: Osvobození 1945 na prazskamuzea1918-2018.cz Osvobození města Horšovský Týn a jeho okolí americkou armádou na počátku května 1945. Popis nakladatele Domažlice bylo prvním ryze českým městem osvobozeným americkou armádou - její slavnou 2. pěší divizí, mající ve znaku na rukávové nášivce indiánskou hlavu. V úterý 5. května si lidé v Domaž ... Domažlice: Osvobození 1945 - Bohuslav Balcar | Kniha na ... ... . V úterý 5. května si lidé v Domažlicích připomněli 70. výročí osvobození. Město připravilo bohatý kulturní program. Do metropole Chodska se přijel podívat i velvyslanec USA v České republice Andrew H. Schapiro, jehož předci dokonce z Domažlic pochází. Všechny informace o produktu Kniha Domažlice. Osvobození 1945 - Bohuslav Balcar - Resona...SOUVISEJÍCÍ KNIHY