Katedrála v Chartres: Francouzské umění rané a vrcholné gotiky

Katedrála v Chartres: Francouzské umění rané a vrcholné gotiky - Peter Kováč | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Peter Kováč
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Katedrála v Chartres: Francouzské umění rané a vrcholné gotiky.pdf


Chcete si knihu přečíst?Katedrála v Chartres: Francouzské umění rané a vrcholné gotiky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Peter Kováč. Číst Katedrála v Chartres: Francouzské umění rané a vrcholné gotiky Online je nyní tak snadné!

POPIS


Katedrála v Chartres nám nabízí nejautentičtější dojem o tom, jak v době vrcholného středověku vypadala a působila francouzská gotická katedrála. Jako zázrakem se jí vyhnuly všechny pohromy a války, takže dnes můžeme plně obdivovat její vznosnou architekturu i unikátně zachovalý soubor soch a sklomaleb. Sochaře Rodina a malíře Kupku, dva zakladatele moderního umění, fascinovala chartreská katedrála jako výraz neobyčejného uměleckého mistrovství a technického umu. Kdysi k ní směřovaly davy věřících kvůli relikviáři obsahujícímu šat, ve kterém Panna Marie porodila Krista, moderní poutníky sem láká slavný labyrint a jeho údajně magické působení. Kniha historika umění Petra Kováče obsahuje rozsáhlý soubor fotografií, které byly většinou pořízeny po nedávném restaurování architektury, soch i sklomaleb chartreské katedrály. Kováčův text kombinuje uměleckohistorický pohled s literaturou faktu a je soustředěn na široce pojatou kulturní historii středověku. Hlavní esej doplňují studie renomovaných odborníků z Austrálie, Francie, Německa, Polska, Švýcarska a USA. Součástí knihy je také obsáhlá antologie názorů středověkých teologů na gotickou architekturu a výtvarné umění.


...la v Chartres. Francouzské umění rané a vrcholné gotiky ... Katedrála v Chartres (1) | KNIHCENTRUM.cz ... . Praha: Ars Auro prior, 2015. 612 s. ISBN 978-80-904298-4-. Externí odkazy. Obrázky, zvuky či videa k tématu Katedrála Notre-Dame ve Wikimedia Commons Fotografická publikace zachycuje francouzské umění rané a vrcholné gotiky. Popisuje stavební vývoj katedrály v Chartres, její výzdobu, relikvie a posvátná místa. Součástí knihy jsou převzaté texty dokumentů i studií Henryho Adamse, Johna Jamese a André Chédevilla. Katedrála v Chartres nám nabízí nejautentičtější do ... Stavitelé katedrál 1 / Katedrála v Chartres - Francouzské ... ... . Katedrála v Chartres nám nabízí nejautentičtější dojem o tom, jak v době vrcholného středověku vypadala a působila francouzská gotická katedrála. Jako zázrakem se jí vyhnuly všechny pohromy a války, takže dnes můžeme plně obdivovat její vznosnou architekturu i unikátně zachovalý soubor soch a sklomaleb. Gotická ar...SOUVISEJÍCÍ KNIHY