Příběhy Staré dámy: Sto ročníků Tour de France

Příběhy Staré dámy: Sto ročníků Tour de France - Tomáš Macek | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Tomáš Macek
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Příběhy Staré dámy: Sto ročníků Tour de France.pdf


Chcete si knihu přečíst?Příběhy Staré dámy: Sto ročníků Tour de France ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tomáš Macek. Číst Příběhy Staré dámy: Sto ročníků Tour de France Online je nyní tak snadné!

POPIS


Tato kniha by měla zaplnit dosud prázdné místo na českém trhu, na němž neexistuje žádná kniha, zabývající se historií nejslavnějšího cyklistického závodu Tour de France. Ten je přitom v posledních letech v Česku stále populárnější, nejen kvůli startům Romana Kreuzigera, ale i díky přímým přenosům, jež kromě Eurosportu začala předloni vysílat i veřejnoprávní ČT4. Každoročně navíc vyrážejí tisíce českých fanoušků na Tour i osobně. Už v letech 2009-2011 vycházely v MF Dnes krátké příběhy z historie Tour. Ta zůstává stále pro řadu Čechů neznámá, vždyť za komunistické éry byla profesionální cyklistika v Československu takříkajíc "na indexu" a informace o výsledcích a průběhu závodů vycházely jen velmi strohé. Zmíněný seriál MF Dnes se setkal s pozitivním ohlasem. Nyní tedy přicházíme s mnohem rozsáhlejším projektem, který by měl komplexněji zmapovat historii Tour. Na základě dobového tisku, knih, autobiografií a v novější historii i setkání s pamětníky bychom chtěli čtenářům přiblížit nejslavnější příběhy z dějin Tour de France, její hrdiny, záhady, podivné události i úsměvné historky. K tomu by měl dopomoci i reportážně-publicistický styl knihy, která nemá nabízet suchý přehled událostí, ale naopak z dobových materiálů zrekonstruovat živý děj, jenž dokáže čtenáře do sebe vtáhnout. Co v knize najdete: - 45 slavných příběhů z historie Tour, které mapují kompletní historii Tour od prvního ročníku do současnosti, doprovázených dobovými fotografiemi (u každé kapitoly je navíc Zrcadlo doby, které připomíná 7 zajímavých událostí, které dotyčné období ve světě přineslo): - Příběhem Tour se prolínají i příběhy dvou dalších nejvýznamnějších závodů Gira a Vuelty. - Československá a česká stopa na Tour - osobní vyprávění sedmi československých a českých cyklistů, kteří v minulosti Tour absolvovali - doprovázené fotografiemi z jejich archivu - Bohaté statistické přehledy: vítězové Tour, majitelé trikotů, rekordy, zajímavosti Jedná se o třetí, revidované vydání knihy.


...hy Staré dámy - Sto ročníků Tour de France - 2CDmp3 ... Kniha: Příběhy Staré dámy (Tomáš Macek) | Martinus ... . Komplexně zmapovaná historie Tour de France Tour de France představuje více než 100 let dechberoucích dramat, komických situací i tragických nehod, má své hrdiny i poražené. Tohle podivuhodné divadlo... Macek, Tomáš: Příběhy Staré dámy Rozsáhlá monografie o Tour de France vypráví o proměnách tohoto světa, o statečnosti, vůli, svobodě, i o iluzích a marnosti. Tomáš Macek rozšířil žánr sportovně orientovan ... Příběhy Staré dámy: Sto ročníků Tour de France, 2 ... ... . Tomáš Macek rozšířil žánr sportovně orientované non fiction, ale nepozorovaně se projevil také jako nadějný autor krásné literatury. Výpravná kniha přibližuje 100 ročníků Tour de France jako vůbec první česká publikace mapuje historii i současnost tohoto nejslavnějšího cyklistického závodu. Na základě dobového tisku a literatury, jakož i osobních svědectví pamětníků ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY