Ošetřovatelská péče v diabetologii

Ošetřovatelská péče v diabetologii - Pavla Kudlová | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Pavla Kudlová
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Ošetřovatelská péče v diabetologii.pdf


Chcete si knihu přečíst?Ošetřovatelská péče v diabetologii ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavla Kudlová. Číst Ošetřovatelská péče v diabetologii Online je nyní tak snadné!

POPIS


Diabetologie pro ošetřovatelskou praxi vznikla hlavně proto, že frekvence diabetu v populaci se neustále zvyšuje. Ve snaze zamezit dalšímu nárůstu je třeba vzdělat v diabetologii nejen lékaře a pacienty samotné, ale i zdravotní sestry. Ošetřovatelství je u osoby s diabetem zaměřeno zejména na udržení a podporu zdraví a na rozvoj soběstačnosti, významně se podílí na prevenci, diagnostice a terapii diabetu. Ošetřovatelský personál vede osoby s diabetem k sebepéči, edukuje jejich blízké v poskytování laické ošetřovatelské péče. Osobám s diabetem, které o sebe nemohou, nechtějí, či neumějí pečovat, zajišťuje profesionální ošetřovatelskou péči. O osoby s diabetem by měl tedy pečovat ošetřovatelský personál, jehož vzdělání a zkušenosti mu umožňují reagovat na specifické problémy této klientely.


...ovatelská péče v diabetologii Ošetřovatelská péče je u osoby s diabetem zaměřena zejména na udržení a podporu zdraví a na rozvoj soběstačnosti a významně se podílí na prevenci, diagnostice a ... PDF Ošetřovatelství 4.ročník ... ... Podle naléhavosti ji můžeme rozdělit na léčbu/péči urgentní, akutní, následnou a chronickou (Gladkij, 2003). 2.2 Ošetřovatelská péče v diabetologii Ošetřovatelská péče je u osoby s DM zaměřena zejména na udržení a podporu zdraví a rozvoj soběstačnosti v co nejkratší době, významně se podílí na prevenci ... Ošetřovatelská péče v diabetologii. ... Ve snaze zamezit dalšímu nárůstu je třeba vzdělat v diabetologii nejen lékaře a pacienty samotné, ale i zdravotní sestry. Ošetřovatelství je u osoby ... Kniha: Ošetřovatelská péče v diabetologii | Knihy.ABZ.cz ... ... Ošetřovatelská péče v diabetologii. ... Ve snaze zamezit dalšímu nárůstu je třeba vzdělat v diabetologii nejen lékaře a pacienty samotné, ale i zdravotní sestry. Ošetřovatelství je u osoby s diabetem zaměřeno zejména na udržení a podporu zdraví a na rozvoj soběstačnosti, významně se p...SOUVISEJÍCÍ KNIHY