Intencionalita a apriorita: Studie ke vztahu Brentanovy a Husserlovy filosofie

Intencionalita a apriorita: Studie ke vztahu Brentanovy a Husserlovy filosofie - Hynek Janoušek | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Hynek Janoušek
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Intencionalita a apriorita: Studie ke vztahu Brentanovy a Husserlovy filosofie.pdf


Chcete si knihu přečíst?Intencionalita a apriorita: Studie ke vztahu Brentanovy a Husserlovy filosofie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Hynek Janoušek. Číst Intencionalita a apriorita: Studie ke vztahu Brentanovy a Husserlovy filosofie Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha Intencionalita a apriorita. Studie ke vztahu Brentanovy a Husserlovy filosofie představuje základní pojmy Brentanovy deskriptivní, apriorně orientované psychologie s důrazem na tu část Brentanovy nauky, na kterou navázala fenomenologie Edmunda Husserla, přičemž rozebírá i některá aristotelská východiska Brentanova projektu. Diskutován je také přínos Twardowského nauky o obsahu a předmětu představ. V druhé části je podán stručný nástin rozvoje Husserlovy rané koncepce intencionality a myšlenky jejího apriorního popisu v období před publikováním Logických zkoumání, a to zejména rozlišení reprezentace a názoru, obsahu a předmětu, transformace Husserlova pojetí soudu, přijetí Bolzanových představ a vět o sobě, názoru obecnin a Husserlův pokus o řešení problému intencí neexistujících předmětů. Kromě analýzy usnadňující pochopení rané fenomenologie Edmunda Husserla chce kniha upozornit na Brentanovu filosofii, která byla významnou součástí německy psané filosofie v Čechách před druhou světovou válkou.


...ntencionalita a apriorita. Studie ke vztahu Brentanovy a Husserlovy filosofie představuje základní pojmy Brentanovy deskriptivní, apriorně orientované psychologie s důrazem na tu část Brentanovy nauky, na kterou navázala fenomenologie Edmunda Husserla, přičemž rozebírá i některá aristotelská východiska Brentanova projektu ... Nakladatelství Togga - Trh knih - můj antikvariát online ... . Kniha Intencionalita a apriorita. Studie ke vztahu Brentanovy a Husserlovy filosofie představuje základní pojmy Brentanovy deskriptivní, apriorně orientované psychologie s důrazem na tu část Brentanovy nauky, na kterou navázala fenomenologie Edmunda Husserla, přičemž rozebírá i některá aristotelská východiska Brentanova projektu. Anotace knihy. Kniha Intencionalita a apriorita. Studie ke vztahu Brentanovy a Husserlovy filosofie představuje základní pojmy Brentanovy deskr ... Jan mukarovsky studie i levně | Blesk zboží ... . Anotace knihy. Kniha Intencionalita a apriorita. Studie ke vztahu Brentanovy a Husserlovy filosofie představuje základní pojmy Brentanovy deskr...SOUVISEJÍCÍ KNIHY