Od veřejného prostoru k nákupním centrům: Svět cizinců a jeho regulace

Od veřejného prostoru k nákupním centrům: Svět cizinců a jeho regulace - Pavel Pospěch | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Pavel Pospěch
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Od veřejného prostoru k nákupním centrům: Svět cizinců a jeho regulace.pdf


Chcete si knihu přečíst?Od veřejného prostoru k nákupním centrům: Svět cizinců a jeho regulace ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Pospěch. Číst Od veřejného prostoru k nákupním centrům: Svět cizinců a jeho regulace Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha je vedena otázkou, k níž odkazuje i její název: Jsou nákupní centra budoucností veřejného prostoru? Tato otázka se často vynořuje v médiích v reakci na to, jak se „výlet do nákupního centra“ stává častějším a legitimním způsobem využití volného času, přičemž v této funkci nahrazuje vylidňující se centra měst. Kniha tuto otázku uchopuje ze sociologické perspektivy. Ukazuje přitom, že na pozadí poměrně jednoznačného konfliktu veřejný prostor vs. nákupní centra vystupuje daleko komplexnější a sociologicky hlubší problém regulace prostoru a produkce řádu v každodenním světě. Pro veřejný prostor měst je charakteristické setkávání cizinců, tedy navzájem si neznámých osob, které spolu sdílí fyzický prostor města. Tato situace vyžaduje přítomnost určité formy řádu, který zaručí, že se navzájem neznámí lidé budou moci ve veřejném prostoru rutinně a s důvěrou pohybovat. Hledání tohoto řádu je proto tázáním po tom, jak je vlastně veřejný prostor možný, v parafrázi Simmelovy klasické otázky „Jak je možná společnost?“. V odpověď na tuto otázku identifikuje autor dva způsoby regulace městského prostoru: regulaci vnitřní, tedy intersubjektivní a zpravidla nepsanou, a regulaci vnější, vykonávanou prostřednictvím formální sociální kontroly. Fungování těchto dvou forem regulace kniha ukazuje na dvou formách sdíleného prostoru: na tradičním veřejném prostoru, který vzniká v centrech moderních měst a na nákupních centrech, která v posledních dvaceti letech radikálně proměnila náš způsob trávení času a náš vztah k našim městům. Jak je vlastně veřejný prostor možný? Jak mohou v současných městech rutinně koexistovat navzájem neznámí lidé? Co a proč ohrožuje náš veřejný prostor? Proč mluvíme o úpadku veřejného prostoru? Jakým způsobem nákupní centra vyrábí "nový veřejný prostor" a čím nás do něj lákají? Jak vzniká svět nákupních center? Jak se vyrábí prostor, který je zároveň bezpečný a vzrušující? Jsou nákupní centra budoucností našich měst?


...y informace o produktu Kniha Od veřejného prostoru k nákupním centrům ... R3v regulace levně | Mobilmania zboží ... . Svět cizinců a jeho regulace - Pavel Pospěch - SLON, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Od veřejného prostoru k nákupním centrům. Svět cizinců a jeho regulace - Pavel Pospěch - SLON. Od veřejného prostoru k nákupním centrům: svět cizinců a jeho regulace - Levná knihovna - knihy vždy on-line. Od veřejného prostoru k nákupním centrům: svět cizinců a jeho reg ... Pavel Pospěch: Od veřejného prostoru k nákupním centrům ... ... . Od veřejného prostoru k nákupním centrům: svět cizinců a jeho regulace. Autor: Pospěch Pavel: Nakladatel: SLON: Rok vydání: 2015: Počet stran: 194: ISBN/EAN: 9788074191862: Místo vydání: Praha: Od veřejného prostoru k nákupním centrům. Svět cizinců a jeho regulace. Pavel Pospěch. Alena Miltova-Slon , 2015 Kniha: Od veřejného prostoru k nákupním centrům ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY